Turbodizel je napisao/la:
Pri tome se čovjek mora zapitati što to Dalić ima da drugi nemaju?
Stručnost ne može bit, jer imali smo stručnijih trenera, da bi sa usporedivim igračkim materijalom, ukljuĉujući Modrića, potonuli (N.Kovač).
Znači ima neke ljudske, psihološke vrline koje drugi nemaju i koje očito pašu našim nogoloptašima.
Ali možda je i pao kao djete u neku posudu ispunjenu čarobnom vodicom, ko Asterix i Obelix i daje mu nadnaravnu snagu na SP-turnirima.
Vidi cijeli citat
Igraci koji su igrali prije Daliceve ere su stasali u bolje igrace, bili su nositelji u svojim klubovima i imao je onoliko srece koliko prethodni izbornici u kljucnim trenucima nisu imali.
Da je Lukaku zabio barem jednu od cetiri zicera ne bi pričali o bronci iz Katara ili da nam se neke stvari nisu poslozile u Rusiji (Danska - Rusija) pa cuda koja je izvodio djelomicno Subašić, a djelomicno engleski igraci ne bi Dalic bio najuspjesniji izbornik svih vremena i vjerojatno u iducih 50 godina.
No, kazem, sreca je sastavni dio sporta u istoj mjeri u kojoj to nismo imali 2008. ili 2012. kada smo mozda igrali i najbolji nogomet na turniru, ali pojavio se Senturk, odnosno sudac i Rakitic pa smo na kraju ispali.
A vodio nas je isto tako izbornik koji je njegovao slican odnos s igracima i koji je vrlo upitnog nogometnog znanja u pogledu trenerskog posla.
Ovdje mozemo dodati i cesto jako osporavanog rtv servisera s kojim nismo igrali uopce lose, ali su ga takodjer kostale neobjasnjive gluposti momcadi. Glupost na euru te dva gola na kraju utakmica protiv Finske i protiv Islanda.
Dobili smo Dalica u kojeg nitko nije vjerovao i danas imamo sto imamo.
U ono vrijeme smo imali bolju igru, ali nismo imali rezultat, a danas imamo rezultat, ali imamo puno lošiju igru.