SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 317
jučer u 11:09

RealnoStanje2211 je napisao/la:

Modrićevu eru nitko neće ponovit

Vidi cijeli citat

"Modrićeva era" u pogledu uspjeha je počela kad mu je bilo skoro 33 godine, kod mnogih na zalasku karijere.

A onih 12 godina prije kad je bio u naponu snage?

I to je bila "Modrićeva era" ali smo redovito "pušili".

Uvijek smo imali dobar igrački materijal, imamo ga i sada, ali nije nam se uvijek otvorio ždrijeb, nismo uvijek bili srećnici. Čas te hoće Bog nogometa, čas neće.

Ta "Modrićeva era" nije toliko usredotočena samo na njega. Kad se neke stvari slože može se uvijek ponoviti.

danchy
danchy
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 36.601
jučer u 14:30

"Modriceva" era je zapravo "Daliceva" era. Modric je bez Dalica na 2 od 4 turnira ispao u grupi, a na jedan se nije plasirao i pri tome dobio 0 knockout utakmica...

Marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek!
Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 317
jučer u 15:54

Pri tome se čovjek mora zapitati što to Dalić ima da drugi nemaju?

Stručnost ne može bit, jer imali smo stručnijih trenera, da bi sa usporedivim igračkim materijalom, ukljuĉujući Modrića, potonuli (N.Kovač).

Znači ima neke ljudske, psihološke vrline koje drugi nemaju i koje očito pašu našim nogoloptašima.

Ali možda je i pao kao djete u neku posudu ispunjenu čarobnom vodicom, ko Asterix i Obelix i daje mu nadnaravnu snagu na SP-turnirima.

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.074
jučer u 16:00

A mozda je samo uigran stroj pustio da radi posao bez nekog izmisljanja premosnica, kotura, vijaka tu i tamo.

 

Ionako je izbornicki posao vise motivacija nego u klupskom nogometu, igraci igraju za njihove uvjete besplatno mislim to sto oni dobiju od reprezentacije je malo u odnosu na klupska primanja, reprezentacije se uglavnom galvaniziraju domoljubljem i medjuljudskim odnosima. Nasi su to uvijek imali na zavidnom nivou.

Problemi kod Dalica pocinju kad treba malo ukljuciti takticke i strateske vijuge, tu je on logicno tanak, koga je covjek trenirao u karijeri nego prosjecne klubove.

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.561
jučer u 16:06

Turbodizel je napisao/la:

Pri tome se čovjek mora zapitati što to Dalić ima da drugi nemaju?

Stručnost ne može bit, jer imali smo stručnijih trenera, da bi sa usporedivim igračkim materijalom, ukljuĉujući Modrića, potonuli (N.Kovač).

Znači ima neke ljudske, psihološke vrline koje drugi nemaju i koje očito pašu našim nogoloptašima.

Ali možda je i pao kao djete u neku posudu ispunjenu čarobnom vodicom, ko Asterix i Obelix i daje mu nadnaravnu snagu na SP-turnirima.

Vidi cijeli citat

Samo je Obelix upa u bačvu sa napitkom, ostali moraju pit za snagu, on ne. Mora san te ispravit, volija san Asterixa ka dite. 

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
pasha77
pasha77
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.02.2025.
Poruka: 1.215
jučer u 16:12

Ciferšlus je napisao/la:

A mozda je samo uigran stroj pustio da radi posao bez nekog izmisljanja premosnica, kotura, vijaka tu i tamo.

 

Ionako je izbornicki posao vise motivacija nego u klupskom nogometu, igraci igraju za njihove uvjete besplatno mislim to sto oni dobiju od reprezentacije je malo u odnosu na klupska primanja, reprezentacije se uglavnom galvaniziraju domoljubljem i medjuljudskim odnosima. Nasi su to uvijek imali na zavidnom nivou.

Problemi kod Dalica pocinju kad treba malo ukljuciti takticke i strateske vijuge, tu je on logicno tanak, koga je covjek trenirao u karijeri nego prosjecne klubove.

Vidi cijeli citat


Ostali izbornici prije Dalića nisu znali motivirati Modrića i ekipu. 

Zamisli, dođeš na SP i treba te motivirati.

Dobro.

blaise091
blaise091
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.05.2016.
Poruka: 3.266
jučer u 16:17

 Pa mozda se pod "motivacijom" misli da mozes bacit koji put na karte, prosetas se malo po gradu, prirodi, a ne samo nizes trkacke krugove i gledas video analize. Onda mozda ljudi iz srca igraju za tebe. Sve je to psihologija.

Ciferšlus
Ciferšlus
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.07.2025.
Poruka: 2.074
jučer u 16:19

Upravo tako, netko igrace tjera da vade krv i voze biciklo, a netko ih pusti da se psihicki spremaju.

 

A sigurno da Dalic nije taktickim bravurozama promijenio stvari u odnosu na Cacica, zapravo je Cacic dosta bolje hendlao taktiku i pripremu utakmica.

 

Mtipster
Mtipster
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.09.2013.
Poruka: 1.302
jučer u 16:27

Mislim da ste na dobrom tragu, a to što s Dalićem fali taktičkog znanja se riješi da mu staviš nekoga tko zna za pomoćnika, a ne Olića i kompaniju.

To je Tuđman '96 riješio tako da je naredio Bariću da ide u Englesku kao pomoćnik Ćiri, pa si zamislite kako je to kad moraš pod naredbom biti asistent glupljem od sebe i još se mrzite međusobno. Nešto kao da Kovača sad stavimo Daliću za asistenta, nek Plenki intervenira!

Đulić, Nauković, Pavličić Bekić - VAN iz Dinama!
Willy Wonka
Willy Wonka
Moderator
Pristupio: 04.09.2011.
Poruka: 6.733
jučer u 16:37

Turbodizel je napisao/la:

Pri tome se čovjek mora zapitati što to Dalić ima da drugi nemaju?

Stručnost ne može bit, jer imali smo stručnijih trenera, da bi sa usporedivim igračkim materijalom, ukljuĉujući Modrića, potonuli (N.Kovač).

Znači ima neke ljudske, psihološke vrline koje drugi nemaju i koje očito pašu našim nogoloptašima.

Ali možda je i pao kao djete u neku posudu ispunjenu čarobnom vodicom, ko Asterix i Obelix i daje mu nadnaravnu snagu na SP-turnirima.

Vidi cijeli citat

Igraci koji su igrali prije Daliceve ere su stasali u bolje igrace, bili su nositelji u svojim klubovima i imao je onoliko srece koliko prethodni izbornici u kljucnim trenucima nisu imali.

Da je Lukaku zabio barem jednu od cetiri zicera ne bi pričali o bronci iz Katara ili da nam se neke stvari nisu poslozile u Rusiji (Danska - Rusija) pa cuda koja je izvodio djelomicno Subašić, a djelomicno engleski igraci ne bi Dalic bio najuspjesniji izbornik svih vremena i vjerojatno u iducih 50 godina.

No, kazem, sreca je sastavni dio sporta u istoj mjeri u kojoj to nismo imali 2008. ili 2012. kada smo mozda igrali i najbolji nogomet na turniru, ali pojavio se Senturk, odnosno sudac i Rakitic pa smo na kraju ispali.

A vodio nas je isto tako izbornik koji je njegovao slican odnos s igracima i koji je vrlo upitnog nogometnog znanja u pogledu trenerskog posla.

Ovdje mozemo dodati i cesto jako osporavanog rtv servisera s kojim nismo igrali uopce lose, ali su ga takodjer kostale neobjasnjive gluposti momcadi. Glupost na euru te dva gola na kraju utakmica protiv Finske i protiv Islanda.

Dobili smo Dalica u kojeg nitko nije vjerovao i danas imamo sto imamo.

U ono vrijeme smo imali bolju igru, ali nismo imali rezultat, a danas imamo rezultat, ali imamo puno lošiju igru.

  • Najnovije
  • Najčitanije