danchy je napisao/la:
Tesko je nesto pametno napisati..
Pobjeda je naravno najvaznija, ali dojam je da je Dalic odlucio sjebati sve sto je godinama gradio s ovom reprezentacijom. Stavljanje Pongracica, nestavljanje Sucica. Vezni red Modric-Kovacic.
Kao da zeli izgubiti ili dokazati da je najpametniji. To je nedopustivo, neovisno o tome kakve si rezultate ranije imao jer nitko nije veci od reprezentacije, ni izbornik ni igrac s 200+ nastupa.
Baturina i Livakovic su klasa za sebe na ovom turniru. Sutalo odmah uz njih. Stanisic bolji nego protiv Engleza.
Perisic je vidno izgubio na brzini, ali trud je tu. Budimir pokazao klasu i zasto igra i zabija u La Ligi.
Mozda se neki nece sloziti, posebice nakon one predasistencije, ali Marco P. nije igrac za ovu razinu. Na stadionu se neke stvari bolje vide nego na tv-u i decko se trudi, ali nema tu kvalitete za reprezentaciju koja zeli biti u rangu onih najboljih. Kad mu zatvoris sut nema nijednu karakteristiku koja je vrlo dobra, a kamoli elitna. Jasno mi je da nemamo krila, ali on nije rjesenje.
Vidi cijeli citat
Dalic je s vremenom postao izrazito sujetan lik (nešto kao Cervar) i to nas sada kosta.
Trpili smo Linu jer je imao rezultate, ali svima je bilo jasno da stvari ne funkcioniraju, a on je poceo ratovati s medijima i strukom i forsirati neka svoja luda rjesenja i izbio nam nekoliko boljih rezultata. S time, naglasavam, Lino je doktor znanosti u smislu poznavanja taktike i svega ostalog sto nosi profesionalni sport.
Zlatko Dalic, nazalost, nije ta razina. A on vise od svega zudi da mu se titra i hvali na sva zvona sto po njemu ne dobiva na ocekivanoj razini. Dok su bili rezultati, sve je to bilo zamaskirano i upakirano u lijep ukrasni papir.
Čovjeku se treba skinuti kapa za ono sto je napravio, ali (pre)cesto se neke stvari zaboravljaju - meni osobno najludja stvar je bila (o)stavljanje Subasica na golu u finalu iako se nije mogao pomaknuti posteno.
Svima je jasno da on duguje sve svojim "senatorima", ali postoji odredjena granica. On im nije tata niti mama, nego je prvenstveno izbornik. A izbornik je trebao pozvati barem pet drugih igraca.