SP, 2. kolo Panama-Hrvatska 0:1
pasha77 je napisao/la:
SP Rusija
Danska - promašujemo penal u produžetku za pobjedu.
Vidi cijeli citat
Otkad je to peh ako slabo pucaš i golman ti obrani?
pasha77 je napisao/la:
EP u Njemačkoj.
Ispadamo, jer primamo gol u rašlje u 97-oj minuti od Italije.
Vidi cijeli citat
Opet, gdje ti tu vidiš peh? Jel se nesretno odbila, bio neki fliper, jel od stative ušla? Nije, čist gol iz čiste akcije. Ajde protiv Albanije se odbila malo nesretno od Šutala pa možeš reći peh, ali gol Italije nije peh.
Nabrojao si još situacija koje uopće nisu peh,(npr primanje kasnog gola od Rusa) a izostavio si mnoge iz 2018 i 2022 koje su objektivno happy accident.
Pa mi u četvrtfinalu 2018 umjesto sa projiciranim Španjolcima igramo s Rusima - jel to sreća da izvlačimo znatno slabijeg protivnika? Jel Modrićev penal koji se od Akinfejeve ruke odbija od stative pa u prečku pa u gol čista sreća? Jel Fernandezovo promašivanje čitavog gola dok Subašić ostaje ukopan na mjestu sreća? Jel Kaneov udarac u stativu koji se uz neko čudo ne odbija u naš gol od Subašićevih nogu luda sreća? Ono da ponoviš u laboratorijskim uvjetima od 100 puta 99 se odbija ravno u naš gol i idemo na 0:2. Bi li se vratili, možda ali teško. Ok, Perišićeva stativa Rusima je peh, kao i ona Englezima ali ta je došla nakon Kaneove situacije..
U Kataru prolazimo skupinu tako što je Lukaku promašio 4 mrtve situacije, ok kao drugoplasirani idemo na prvog iz skupine u kojoj su Njemačka i Španjolska i gle peha mi idemo ravno na.. Nippon! 🤪 koji biva čak i malo bolji od nas, nema problema napenalimo ih rutinski. Idemo dalje na Brazil, dosta bolji od nas, Livaković spašava, dobro se branimo kao kolektiv, dobro je pripremljena utakmica no ipak gubimo 1:0 ali ukaziva se Petković koji uz mali odbijanac (khm) izjednačava. Napenalimo ih lagano, Livaković promaši stranu Marquinhos gađa vratnicu i idemo u polufinale.
Mislim, može se još tu toga nadodavati na jednu ili drugu stranu argumenta, ali moj zaključak na ovu temu je da sve nesreće i pehovi kako sa ždrijebovima tako i u samim utakmicama koje su pratile Bilića i donekle Čačića na euru, Daliću se vratilo nazad u Rusiji i Kataru.
Naravno nije sve bilo samo sreća kao što Biliću nije bila sve samo nesreća, to ne tvrdim.
Nije ni Dalić pao s marsa. Većinski je dobre poteze vukao na ta 2 prvenstva, pogotovo u Rusiji i očito je jako, jako dobro hendlao svlačionicu čitavo vrijeme što je ključno. Ali uz trenerske vještine i dobru pripremu momčadi, imao je i priličnu količinu sreće i povoljnih okolnosti, pogotovo u usporedbi sa spomenutim prethodnicima što mislim nije nimalo kontroverzno reći.
Niti se toga treba sramit, to je sasvim normalno u nogometu. Moraš imat barem malo sreće za bilo kakav uspjeh. Ili biti toliko suludo bolji da si iznad sreće, pehova i random događaja.
pasha77 je napisao/la:
ZB10 je napisao/la:
A možda je nešto i u jebenoj nesreći da ti npr najubojitijem igraču i strijelcu kvalifikacija neki grmalj posječe gležanj na pola par mjeseci uoči eura i onda unatoč tome igraš ponajbolji nogomet na turniru i ispadneš od Turaka onako kako ispadneš. Ili da te ždrijeba u skupinu ne smrti nego nad-smrti s finalistom i vjerojatno najkvalitetnijom reprezentacijom svih vremena a ispadneš tako da si jedina ekipa koja im je parirala igrom gdje Rakitić promaši mrtvaca i još te oštete za čisti penal.
To su 2 eura neviđenih pehova uz fenomenalnu igru. Kvalifikacije za sp 2010 ok neuspjeh, Modrić se malo mučio s ozljedom u nekim utakmicama, teška skupina objektivno, Engleska osvetnička bojna pustila Ukrajincima ali nitko nam nije kriv što ih nismo u 2 utakmice znali bar jednom dobiti. To je Biliću na dušu i to stoji.
Vidi cijeli citat
Slažem se da je Slaven imao pehove.
Evo, sad ću iz glave nabrojati Dalićeve pehove, pa ti procijeni tko je veći pehist.
SP Rusija
Danska - promašujemo penal u produžetku za pobjedu.
Rusija - primamo gol, pri kraju drugog produžetka.
Francuska - primamo gol iz nepostojećeg faula i još nam se sudi jako upitan penal.
EP u 11 zemalja
Ispadamo od Španjolske u osmini finala, pritom smo imali zicer za 4-3.
Ispali smo na način da primamo gol, jer nam igrač ima dječje bolesti i ide piti vodu u trenutku španjolske akcije.
Neviđen peh.
S tim da smo otišli na Španjolce doslovno u zadnjoj minuti. Švedi su dali gol u zadnjoj minuti i tako se ždrijeb promijenio.
SP u Kataru
Ispadamo od Argentine u polufinalu, na način da se Argentini svira upitan penal. Sve to u trenucima, gdje smo imali kontrolu nad utakmicom.
EP u Njemačkoj.
Ispadamo, jer primamo gol u rašlje u 97-oj minuti od Italije.
Liga nacija u Rotterdamu.
Gubimo finale na penale.
Liga nacija četvrtfinale u Parizu.
Gubimo na penale.
Dalić je zapravo jedan ogroman pehist, kad se ovako nabroje velike utakmice koje smo izgubili sa njim na klupi.
Svaka reprezentacija ili klub na osvajačkom putu ima sreće ili nesreće. Imao je Real milijun puta sreće.
Na kraju se samo rezultati pamte.
Vidi cijeli citat
Ah evo opet ovaj mitski upitan penal
Edit: ovo me natralo da idem gledat sažetke. Znači Livaković prije trenutka sudara izlijeće sa svoje početne pozicije prema argetinskom igraču kroz nekoliko koraka u polu-isprekidanom pokretu, nije ni kontinuiran trk, nije ni uz veća zastajkivanja. Istina da "milisekundu" prije sraza Livaković zaustavi svoju desnu nogu odnosno stopalo na pod i istina da je za vrijeme samog sraza Livaković taj koji je stacionaran, ali to je sve bilo kao što sam rekao, "milisekundu" prije samog sraza. Naravno ne mislim doslovno milisekundu, to je možda kojih pola sekunde. U tom trenutku je argentinski igrač već u pokretu i već se kreće tom putanjom, ne postoji fizičko biološki mogući način da argetinski igrač izbjegne taj sudar. Tako bi svi golmani mogli izlijećat, u zadnji tren zakopat kopačku ispred igrača i tvrdit da se igrač zaletio u njih. U konačnici Livaković zahvaća obe noge argentinskog igrača.
Penal je "upitan" samo i jedino zato što se radi o Hrvatskoj...
[uredio FranckConstanzaZolja - 26. lipnja 2026. u 13:10]
Otamendi, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Sterling, Aguero, they are investments from the past. Do you know how many of United players left the club last season? See where they play, how they play, IF they play. That's football heritage.
ZB10 je napisao/la:
Pa mi u četvrtfinalu 2018 umjesto sa projiciranim Španjolcima igramo s Rusima - jel to sreća da izvlačimo znatno slabijeg protivnika? Jel Modrićev penal koji se od Akinfejeve ruke odbija od stative pa u prečku pa u gol čista sreća? Jel Fernandezovo promašivanje čitavog gola dok Subašić ostaje ukopan na mjestu sreća? Jel Kaneov udarac u stativu koji se uz neko čudo ne odbija u naš gol od Subašićevih nogu luda sreća? Ono da ponoviš u laboratorijskim uvjetima od 100 puta 99 se odbija ravno u naš gol i idemo na 0:2. Bi li se vratili, možda ali teško. Ok, Perišićeva stativa Rusima je peh, kao i ona Englezima ali ta je došla nakon Kaneove situacije..
U Kataru prolazimo skupinu tako što je Lukaku promašio 4 mrtve situacije, ok kao drugoplasirani idemo na prvog iz skupine u kojoj su Njemačka i Španjolska i gle peha mi idemo ravno na.. Nippon! 🤪 koji biva čak i malo bolji od nas, nema problema napenalimo ih rutinski. Idemo dalje na Brazil, dosta bolji od nas, Livaković spašava, dobro se branimo kao kolektiv, dobro je pripremljena utakmica no ipak gubimo 1:0 ali ukaziva se Petković koji uz mali odbijanac (khm) izjednačava. Napenalimo ih lagano, Livaković promaši stranu Marquinhos gađa vratnicu i idemo u polufinale.
Mislim, može se još tu toga nadodavati na jednu ili drugu stranu argumenta, ali moj zaključak na ovu temu je da sve nesreće i pehovi kako sa ždrijebovima tako i u samim utakmicama koje su pratile Bilića i donekle Čačića na euru, Daliću se vratilo nazad u Rusiji i Kataru.
Naravno nije sve bilo samo sreća kao što Biliću nije bila sve samo nesreća, to ne tvrdim.
Nije ni Dalić pao s marsa. Većinski je dobre poteze vukao na ta 2 prvenstva, pogotovo u Rusiji i očito je jako, jako dobro hendlao svlačionicu čitavo vrijeme što je ključno. Ali uz trenerske vještine i dobru pripremu momčadi, imao je i priličnu količinu sreće i povoljnih okolnosti, pogotovo u usporedbi sa spomenutim prethodnicima što mislim nije nimalo kontroverzno reći.
Niti se toga treba sramit, to je sasvim normalno u nogometu. Moraš imat barem malo sreće za bilo kakav uspjeh. Ili biti toliko suludo bolji da si iznad sreće, pehova i random događaja.
Vidi cijeli citat
Igranje protiv Rusije, domaćina SP-a umjesto Španjolske nije sreća. To je dio igre.
Rusi su pošteno pobijedili Španjolce.
Ekipa mora biti brutalno mentalno spremna, da nakon što gubi 1-0 protiv Danaca, Rusa i Engleza - sve to preokrene. Valjda je tu nekakva zasluga izbornika
Sve se svodi na subjektivan dojam. Ne postoji točna definicija sreće u sportu.
Japanci su pobijedili Njemačku i Španjolsku u grupi na čistu kvalitetu, u tom trenutku su bili bolji od njih.
Mi smo dobili u osmini finala ozbiljnog protivnika, što se vidi i na ovom prvenstvu, gdje vidno oslabljeni igraju dobar nogomet.
Previše robujemo imenima reprezentacija, pa je tako remi protiv Maroka u početku proglašen kiksom. A zapravo je Maroko top 10 reprezentacija svijeta. To se tek na kraju ispostavilo.
Ja se ne slažem da smo imali sreće, to sam i argumentirao.
Negdje smo dobili na penale, negdje izgubili - sve se to na kraju izjednači.
Uglavnom, slažemo se da se ne slažemo.
ian wright je napisao/la:
nema šanse. Ne libi se reći što mu se ne svidja, a to teško prolazi kod članova sujetne Obitelji
Vidi cijeli citat
Zna on i drzat jezik za zubima kad mu je to u interesu, a onda u drugom klubu mu te stvari odjednom smetaju, taman Hns kadar
Dalic imam osjećaj ide ca, bez obzira na rezultat
[uredio Lionheart - 26. lipnja 2026. u 13:09]
pasha77 je napisao/la:
Ekipa mora biti brutalno mentalno spremna, da nakon što gubi 1-0 protiv Danaca, Rusa i Engleza - sve to preokrene. Valjda je tu nekakva zasluga izbornika
Vidi cijeli citat
To uopće nitko ne spori, dapače naglasio sam da je odlično pripremao momčad i hendlao svlačionicu. Momčad mu nikad nije djelovala poraženo i nije psihički padala bez obzira na situaciju na semaforu, to je njegova zasluga.
špilmaher je napisao/la:
dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
brazil u četvrfinalu je masterclass kako umrtvit utakmicu i dat si šansu za prolaz
Vidi cijeli citat
Ne, nije. Ta i ona protiv Belgije su utakmice u kojima smo, za Dalićevog mandata, imali daleko najviše sreće s obzirom na događanja na terenu i xG protivnika. A i dojam uživo je pratio statistiku, Brazilci su promašili (ili je Livaković obranio) veliki broj dobrih šansi, a onda smo u valjda jedinom pravom napadu zabili nakon one odbijene lopte Petkovića.
https://xgscore.io/world-cup/croatia-brazil/xg-statistics
Vidi cijeli citat
Ovo je netocno koliko i zlocesto. Slazem se da smo protiv Lukakua imali srecu da je covjek promasio dvije tri velike prilike. Ali Lukaku je pauzirao pola godine i tek se vracao nakon teske ozlijede. Bio je spreman manje od Kovacica ili Gvardiola trenutno. Nije ni cudo da je promasio. A bila bi sportska nepravda da je Belgija tad prosla skupinu nakon prve dvije utakmice. Kakogod, moze se reci da smo u toj utakmici imali vise srece.
Sto se tice Brazila, ja drzim da je to jedna od najboljih nasih utakmica. Mi smo njih dobili nasom igrom. Te xG i statistika obrana ne daju cijelu sliku. Livi nije obranio nista spektakularno. Najtezi mu je bio pokusaj autogola Gvardiola. Mozda udarac Paquete. One obrane Neymaru iz mrtvih kuteva su dobre, ali nista posebno. Mislim da su obrana protiv Paname od precku, i udarac Ricea protiv Engleza, bile puno teze i zahtjevnije. Mi smo Brazil isfrustrirali i razbili im koncepciju da i nakon sto su poveli u 105 minuti nisu mogli odrzati sistem u igri i posljedicno sacuvati prednost. Dali smo gol, mozda malo sretno ali definitvno zasluzeno ukupno dobrom igrom. Za penale uopce nije bilo dvojbe. Svi smo mi u tom trenutku 'znali' da dobijamo na penale. Ukratko, razbili smo ih na hrvatski nacin.
Utakmica protiv Grcke u doigravanju u kvalifikacijama, utakmica s Argentinom u grupi u Rusiji, utakmica s Englezima u drugom poluvremenu u Rusiji, Liga nacija pred Qatar, dvije s Francuskom i Danskom, potom Brazil u Qataru, a posebno finale LN protiv Spanjolske su Daliceva remek djela. To se treba priznati. To su bile savrsene utakmice.
Postati viceprvak svijeta s osovinom Vida - Strinic, otraga lijevo (koliko god su decki pruzili vise od 100% svojih mogucnosti) nije za trofej najboljeg trenera nego za Nobelovu nagradu za nogomet.
FranckConstanzaZolja je napisao/la:
pasha77 je napisao/la:
ZB10 je napisao/la:
A možda je nešto i u jebenoj nesreći da ti npr najubojitijem igraču i strijelcu kvalifikacija neki grmalj posječe gležanj na pola par mjeseci uoči eura i onda unatoč tome igraš ponajbolji nogomet na turniru i ispadneš od Turaka onako kako ispadneš. Ili da te ždrijeba u skupinu ne smrti nego nad-smrti s finalistom i vjerojatno najkvalitetnijom reprezentacijom svih vremena a ispadneš tako da si jedina ekipa koja im je parirala igrom gdje Rakitić promaši mrtvaca i još te oštete za čisti penal.
To su 2 eura neviđenih pehova uz fenomenalnu igru. Kvalifikacije za sp 2010 ok neuspjeh, Modrić se malo mučio s ozljedom u nekim utakmicama, teška skupina objektivno, Engleska osvetnička bojna pustila Ukrajincima ali nitko nam nije kriv što ih nismo u 2 utakmice znali bar jednom dobiti. To je Biliću na dušu i to stoji.
Vidi cijeli citat
Slažem se da je Slaven imao pehove.
Evo, sad ću iz glave nabrojati Dalićeve pehove, pa ti procijeni tko je veći pehist.
SP Rusija
Danska - promašujemo penal u produžetku za pobjedu.
Rusija - primamo gol, pri kraju drugog produžetka.
Francuska - primamo gol iz nepostojećeg faula i još nam se sudi jako upitan penal.
EP u 11 zemalja
Ispadamo od Španjolske u osmini finala, pritom smo imali zicer za 4-3.
Ispali smo na način da primamo gol, jer nam igrač ima dječje bolesti i ide piti vodu u trenutku španjolske akcije.
Neviđen peh.
S tim da smo otišli na Španjolce doslovno u zadnjoj minuti. Švedi su dali gol u zadnjoj minuti i tako se ždrijeb promijenio.
SP u Kataru
Ispadamo od Argentine u polufinalu, na način da se Argentini svira upitan penal. Sve to u trenucima, gdje smo imali kontrolu nad utakmicom.
EP u Njemačkoj.
Ispadamo, jer primamo gol u rašlje u 97-oj minuti od Italije.
Liga nacija u Rotterdamu.
Gubimo finale na penale.
Liga nacija četvrtfinale u Parizu.
Gubimo na penale.
Dalić je zapravo jedan ogroman pehist, kad se ovako nabroje velike utakmice koje smo izgubili sa njim na klupi.
Svaka reprezentacija ili klub na osvajačkom putu ima sreće ili nesreće. Imao je Real milijun puta sreće.
Na kraju se samo rezultati pamte.
Vidi cijeli citat
Ah evo opet ovaj mitski upitan penal
Edit: ovo me natralo da idem gledat sažetke. Znači Livaković prije trenutka sudara izlijeće sa svoje početne pozicije prema argetinskom igraču kroz nekoliko koraka u polu-isprekidanom pokretu, nije ni kontinuiran trk, nije ni uz veća zastajkivanja. Istina da "milisekundu" prije sraza Livaković zaustavi svoju desnu nogu odnosno stopalo na pod i istina da je za vrijeme samog sraza Livaković taj koji je stacionaran, ali to je sve bilo kao što sam rekao, "milisekundu" prije samog sraza. Naravno ne mislim doslovno milisekundu, to je možda kojih pola sekunde. U tom trenutku je argentinski igrač već u pokretu i već se kreće tom putanjom, ne postoji fizičko biološki mogući način da argetinski igrač izbjegne taj sudar. Tako bi svi golmani mogli izlijećat, u zadnji tren zakopat kopačku ispred igrača i tvrdit da se igrač zaletio u njih. U konačnici Livaković zahvaća obe noge argentinskog igrača.
Penal je "upitan" samo i jedino zato što se radi o Hrvatskoj...
Vidi cijeli citat
Taj penal nikad ne bi sviro za Hrvatsku.
“Kam hit this tight end SO HARD, I swear I saw that TE’s soul leave Qwest Field right on that 35 yard line.”
Zelenortska Republika - Saudijska Arabija: Pobjeda donosi nokaut fazu, remi možda izbacuje oboje
Egipat - Iran: Borba za prvo mjesto u skupini G trajat će do samog kraja
Mile Škorić napušta prvake: 'Žao mi je što zbog ozljede nisam mogao dati veći obol'
Como produljio ugovor s Hrvatom: 'On ima mentalitet kakav želimo izgraditi u klubu'
- Najnovije
- Najčitanije


Detroit doveo elitnog šutera, Oklahoma razmjenom uštedjela čak 216 milijuna dolara
21 min•Košarka

UŽIVO: Senegal - Irak 0:0 (Svjetsko prvenstvo, skupina I)
20 min•Nogomet

Radikalna kazna Fife zbog uplitanja politike: Država suspendirana iz svih nogometnih natjecanja pod okriljem
43 min•Nogomet

Graf ne staje s transferima: Na Poljud stiže španjolsko-brazilski krilni napadač
55 min•Nogomet

Novi Zeland - Belgija: Velikom favoritu opasno visi prolazak skupine
1 sat•Nogomet

Hrvatski ragbijaši remizirali s Monakom nakon drame, djevojke pale protiv glavnih favorita u Moldaviji
1 sat•Ostali sportovi

Mile Škorić napušta prvake: 'Žao mi je što zbog ozljede nisam mogao dati veći obol'
1 sat•Nogomet

Turska - SAD 3:2: Fenomenalna utakmica na SoFi stadionu, Turci se pobjedom oprostili od Svjetskog prvenstva
15 sati•Nogomet

Dinamo danas igra prvu pripremnu utakmicu - evo gdje i kada je prijenos
8 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Tunis - Nizozemska 1:3 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina F)
20 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Turska - SAD 3:2 (Svjetsko prvenstvo, skupina D)
17 sati•Nogomet

Nova prognoza za prolazak Hrvatske u nokaut fazu, remi s Ganom zadovoljava
9 sati•Nogomet

Panama - Hrvatska 0:1: Teško izborena pobjeda i veliki korak prema nokaut fazi
2 dana•Nogomet

KRONOLOGIJA: Japan - Švedska 1:1 (Svjetsko prvenstvo, skupina F)
20 sati•Nogomet

KRONOLOGIJA: Ekvador - Njemačka 2:1 (Svjetsko prvenstvo 2026., skupina E)
23 sata•Nogomet





