SP 2026 - Skupina B - Kanada - Švicarska - BiH - Katar

123
...
666768
...
828384
ZB10
ZB10
Mali dioničar
Pristupio: 12.06.2022.
Poruka: 7.352
19. lipnja 2026. u 12:19

Ciferšlus je napisao/la:

, kako su oni prvaci Azije nije mi jasno ako gledas ove prve dvije utakmice. Izgledaju kao treceligas.

Vidi cijeli citat

Očito osvojiti taj Azijski kup vrijedi otprilike kao osvojiti kutiju šibica. Možda čak i manje.

Ove jače iz azije očito na to gledaju kao prijateljski trunir bez nekog pretjeranog prestiža, drugog objašnjenja nemam da je Katar dvostruki aktualni prvak.

Fantazista10
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 2.230
19. lipnja 2026. u 12:32

Ni blizu. Lete glave cesto tamo, Korejci su u mukama jer 50 god cekaju trofej, Saudijci minjaju trenere u srid turnira i sad je pritisak na njima kao domacinima, Iran nikako da napravi taj korak...

zgembo
zgembo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.02.2015.
Poruka: 1.321
19. lipnja 2026. u 13:33

Fantazista10 je napisao/la:

Ni blizu. Lete glave cesto tamo, Korejci su u mukama jer 50 god cekaju trofej, Saudijci minjaju trenere u srid turnira i sad je pritisak na njima kao domacinima, Iran nikako da napravi taj korak...

Vidi cijeli citat

Pa kako je onda ova kukavelj iz Katara to uspjela osvojit?

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.952
19. lipnja 2026. u 13:39

možda nisu bili kukavelj?

 

mislim, postoji nešto što se zove forma, a kada te forma pogodi na turniru koji traje dva-tri tjedna, onda je sve moguće

Švecka je bila posljednja u svojim kvalifikacijama, pa ih vidi sad, osigurali drugi krug nakon prve utakmice... ako im se malo otvori ždrijeb, eto ih u četvrtfinalu... ista ekipa koja je bila zadnja u kvalifikacijama

Turbodizel
Turbodizel
Željan dokazivanja
Pristupio: 26.03.2019.
Poruka: 317
19. lipnja 2026. u 13:45

Da, Švedi su enigma, tako loše kvale, neznam šta se desilo, doduše nisam gledo. Sad su ponpvno oni stari kakve znamo od prije. Neće možda pre daleko dogurat ali tvrd orah jesu.

zgembo
zgembo
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.02.2015.
Poruka: 1.321
19. lipnja 2026. u 13:52

Kod Šveda kontam da su u podsvjesti znali da imaju B tiket preko lige nacija pa s pola snage išli. A i ne mora značit da će na SP-u daleko ići, jedna lasta ne čini proljeće

Fantazista10
Fantazista10
Potencijal za velika djela
Pristupio: 03.08.2016.
Poruka: 2.230
19. lipnja 2026. u 14:06

zgembo je napisao/la:

Pa kako je onda ova kukavelj iz Katara to uspjela osvojit?

Vidi cijeli citat

Ekipa 2019. je bila bas odlicna i zasluzeno osvojila, steta sta ih ljudi nisu pratili vise da vide Akrama Afifa, Almoeza i Al Haydoosa u njihovom primeu, bas su svi navijali za njih

2023. je bila vec kraj te generacije sta se i vidilo na SP di su totalno promasili pripreme ali su se na ovom vukli nekako kroz minimalne pobjede i penale, Palestina jedva, Uzbeci standardan choke na penalima, Iran gol za 3-2 ukraj i u finalu naivnost Jordana s 2 penala

Sad su realno 48/48 ekipa kvalitetom, imaju problem stalno s prilagodbom na medukonfederacijske utakmice i van svog terena, u kvalifikacijama su sve vani gubili i da nisu bili domacini isli bi dalje UAE ili Oman s Queirozom koji bi oboje bili bolji predstavnici. Ali dobise domacinstvo kako jesu i izvuku se priko roga.

canastra
canastra
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.12.2011.
Poruka: 4.034
19. lipnja 2026. u 14:09

BiH će imat velikih problema ukoliko ne uspiju rano zabiti gol.

Imali su ih i protiv San Marina i Cipra u kvalifikacijama, bolje se osjećaju kad oni nisu ti što trebaju voditi igru.

Ako ništa ostaje im taktika protiv Walesa i Italije kad su stizali rezultat.

Stavi u napad Džeku i Lukića i nabacuj, proći će jedna.

zrinkec
zrinkec
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 29.07.2009.
Poruka: 36.191
19. lipnja 2026. u 14:23

cameosis je napisao/la:

Fantazista10 je napisao/la:

Ciferšlus je napisao/la:

Katar moraju napasti, cijenim da ce uspjeti jer ovi su smijurija, kako su oni prvaci Azije nije mi jasno ako gledas ove prve dvije utakmice. Izgledaju kao treceligas.

Vidi cijeli citat


Specificna ekipa, izradili su svoju komfort zonu na utakmicama na bliskom istoku i kontinentalno, nisu prebacili mentalitet ni blizu npr Iraka i Jordana koji su vec sad pokazali bolju adaptaciju. S tim da su 2019 bas imali top ekipu, 2023. su ih vile nosale cili turnir

Vidi cijeli citat

a ljudi računaju da su 2019. i 2023. biie jučer, pa se čude tim naslovima.

Vidi cijeli citat

Samo šta je Katar izmedju ta dva prvenstva azije imao očajnu predstavu na svjetskome kući.

Stefan84
Stefan84
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.10.2018.
Poruka: 18.101
19. lipnja 2026. u 16:52

zgembo je napisao/la:

Kod Šveda kontam da su u podsvjesti znali da imaju B tiket preko lige nacija pa s pola snage išli. A i ne mora značit da će na SP-u daleko ići, jedna lasta ne čini proljeće

Vidi cijeli citat


 

morali smo spustiti norveska na zemlja za da se zna ko je ko u nogomet. nihovi mediji stalno ponavlja da smo osvoio 2 bodova i kvale i da nezasluzeno igramo sp. to samo motiviras svedjani.

 

inace glavni razlog je novi izbornik potter. bivse izbornik iz danska igrao s losa formacija. slaba organizacije. neki igrace i glasno protiv taktiki danac smatrao da nisu dobri. tako da i kemija izmedju ibornik i neki igraca ne bash iealna.

 

kako sta gary lineker kaze. resultati protiv ukr, pol i tun se u skladu s rostera koj svedska ima. a ono u kvale nije.

[uredio Stefan84 - 19. lipnja 2026. u 16:56]
Heja Sverige
123
...
666768
...
828384