Patrick081 je napisao/la:
Za moralne čistunce. Sistem grupa, al eliminacije postoji. 4 u grupi. Tzv dvostruka eliminacija. Igraš do dvije pobjede za proci, ili dva poraza za ispast. Svaka je eliminacijska. Ne bi me začudilo da se implementira u buducćnosti.
Vidi cijeli citat
Sistem dvostruke eliminacije je zapravo izvrsna ideja. Često se koristi na turnirskim natjecanjima u nekim sportovima i prilično je smislen, koliko god "old school" ekipa vjerojatno ne bi bila oduševljena.
Ukratko:
1. Utakmica A (Hrvatska - Portugal 2:1)
2. Utakmica B (Češka - Nigerija 3:0)
3. Utakmica pobjednika (Hrvatska - Češka 1:0 // Hrvatska je sigurna, čeka suparnika za prvo mjesto u grupi)
4. Utakmica poraženih (Portugal - Nigerija 2:0 // Nigerija je ispala)
5. Pobjednik 4 - Poraženi 3 (Portugal - Češka 2:1 // Češka je ispala)
6. Pobjednik 5 - Pobjednik 3 (Hrvatska - Portugal 1:0)
Minus je neravnomjeran broj utakmica, jedna ekipa će igrati četiri. Eventualno bi se zbog toga mogla napraviti varijacija da se šesta utakmica i ne igra, već se računa raniji rezultat - ako su te dvije ekipe već igrale.
[uredio Beretkica - 26. lipnja 2026. u 10:32]