Svjetsko prvenstvo u SAD-u, Kanadi i Meksiku 2026 god. (Općenita tema)

redscro
redscro
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.10.2010.
Poruka: 2.639
danas u 09:45

PCDI je napisao/la:

Nije to kuhinja kskomovdje neki žele prikazati. Nitko se tu ne nade prije utakmice i dogovori da se odigra 0-0, nego jednostavno ekipama paše bod, ulog je prevelik  i krene se preoprezno. Onaj tko je gledao utakmicu vidio je da su na kraju utakmice Paragvaj i Australia imali šanse. 

Puno ih je na kraju došlo do 4 boda, ali proći će 1 ili maksimalno 2 i sa 3. 

Vidi cijeli citat

Ma i ne mislim da se unaprijed dogovara, to ipak rade samo skandinavci. 

 

Igram Managera sa Belupom
Igram Managera sa Belupom
Potencijal za velika djela
Pristupio: 26.09.2024.
Poruka: 2.534
danas u 10:03

Beretkica je napisao/la:

Ma 48 ekipa je glupost, to je jasno. Totalna besmislica, a da ne pričam o ovim fantaziranjima o mogućih 64 u budućnosti.

Čak bih mogao donekle i podnijet da kažu "okej, probali smo ali nije to još to, vraćamo se na 32 nećemo više fantazirat", al ni to se neće dogodit.

 

EDIT / P.S. Remija baš i neće bit više previše, jer sad ulazimo u grupe u kojima većinom remiji ne pomažu previše. Jedino Austrija-Alžir je skroz čista utakmica za odigrat remi koji paše i jednima i drugima. 
I mi s Ganom naravno. Ali ostale četiri grupe remiji neće pasat nikome (za treće mjesto)

Vidi cijeli citat

Egipat - Iran. Kladionice stavljaju oko 2.5 na remi s tendencijom pada. Egiptu bi bilo pametnije da se ne zafrkavaju jer Belgija može i dalje biti prva s 5 bodova, ali mislim da će ljubav ipak presuditi ( s napomenom da ljubavi u politici medju njih dvoje nema, ali ovo je nogomet) jer Iranu je najvjerojatnije dosta ta 3 boda s lošim gol razlikom.

 

Alžir - Austrija je koeficijent 2 na remi. Legende. To će biti zadnja utakmica grupne faze i ako se bude znalo 100 posto da bod vodi dalje obadvoje, ovaj koeficijent 2 je mega poklon.

[uredio Igram Managera sa Belupom - 26. lipnja 2026. u 10:05]
Gospodin
Patrick081
Patrick081
Nedokazan i sumnjiv
Pristupio: 10.02.2026.
Poruka: 3
danas u 10:16

Pa sad....jel postoji uređaj da se izmjeri intenzitet željenja zabiti gol na nogometnoj utakmici?

Kako ih "kazniti" ako se ostvari remi koji obama odgovara?

I stavi se u glavu(kopacke) austrijanaca i alziraca. Tipa 60ta je minuta. 0-0 je. Prolazite oboje ekipe. Ako das gol, prolaziš isto, al protivnik ispada....samim time, ako kreneš otvorenije, razjarit ćeš protivnika (poke the bear). Vjerojatno bi i sam pribjegao pragmatizmu i cuvao 0.

 

Za moralne čistunce. Sistem grupa, al eliminacije postoji. 4 u grupi. Tzv dvostruka eliminacija. Igraš do dvije pobjede za proci, ili dva poraza za ispast. Svaka je eliminacijska. Ne bi me začudilo da se implementira u buducćnosti. 

Beretkica
Beretkica
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.08.2024.
Poruka: 153
danas u 10:27

Igram Managera sa Belupom je napisao/la:

Vidi cijeli citat

Egipat - Iran. Kladionice stavljaju oko 2.5 na remi s tendencijom pada. Egiptu bi bilo pametnije da se ne zafrkavaju jer Belgija može i dalje biti prva s 5 bodova, ali mislim da će ljubav ipak presuditi ( s napomenom da ljubavi u politici medju njih dvoje nema, ali ovo je nogomet) jer Iranu je najvjerojatnije dosta ta 3 boda s lošim gol razlikom.

Alžir - Austrija je koeficijent 2 na remi. Legende. To će biti zadnja utakmica grupne faze i ako se bude znalo 100 posto da bod vodi dalje obadvoje, ovaj koeficijent 2 je mega poklon.

Vidi cijeli citat


Alžir - Austrija svakako, iako s druge strane vidjet ćemo kak su Alžirci raspoloženi, njih su baš Austrijanci na taj način izbacili 1982. tak da ih mrze iz dna duše i vjerojatno će ih rado sjebat ako mogu.

Egipat - Iran, da, to je isto moguće ovisno o rezultatima utakmica prije, gledao sam iz ove sad situacije iz koje im ne paše baš ić na remi jer bi se lako moglo dogodit da nitko sa 3 boda ne ide dalje ili eventualno jedna.

Ako im se danas ranije poklopi rasplet španjolske grupe i Senegal ne razvali Irak sa 4+ onda će bit u situaciji da i njima paše remi, istina.

 

 

[uredio Beretkica - 26. lipnja 2026. u 10:28]
Beretkica
Beretkica
Željan dokazivanja
Pristupio: 30.08.2024.
Poruka: 153
danas u 10:28

Patrick081 je napisao/la:

Za moralne čistunce. Sistem grupa, al eliminacije postoji. 4 u grupi. Tzv dvostruka eliminacija. Igraš do dvije pobjede za proci, ili dva poraza za ispast. Svaka je eliminacijska. Ne bi me začudilo da se implementira u buducćnosti. 

Vidi cijeli citat


Sistem dvostruke eliminacije je zapravo izvrsna ideja. Često se koristi na turnirskim natjecanjima u nekim sportovima i prilično je smislen, koliko god "old school" ekipa vjerojatno ne bi bila oduševljena.

Ukratko:

1. Utakmica A (Hrvatska - Portugal 2:1)

2. Utakmica B (Češka - Nigerija 3:0)

3. Utakmica pobjednika (Hrvatska - Češka 1:0 // Hrvatska je sigurna, čeka suparnika za prvo mjesto u grupi)

4. Utakmica poraženih (Portugal - Nigerija 2:0 // Nigerija je ispala)

5. Pobjednik 4 - Poraženi 3 (Portugal - Češka 2:1 // Češka je ispala)

6. Pobjednik 5 - Pobjednik 3 (Hrvatska - Portugal 1:0)

Minus je neravnomjeran broj utakmica, jedna ekipa će igrati četiri. Eventualno bi se zbog toga mogla napraviti varijacija da se šesta utakmica i ne igra, već se računa raniji rezultat - ako su te dvije ekipe već igrale.

[uredio Beretkica - 26. lipnja 2026. u 10:32]
kraajki
kraajki
Mali dioničar
Pristupio: 01.08.2018.
Poruka: 8.106
danas u 10:31

Fifa je svojim idiotskim proširivanjem prvenstva i ovakvim nakaradnim sustavom natjecanja ovo omogućila, tražili ste, gledajte. Dao Bog da svi odigraju X u zadnjem kolu kome god to odgovaralo.

Važno je zvati se Alec Van Hoorenbeeck
knjiskimoljac
knjiskimoljac
Potencijal za velika djela
Pristupio: 09.05.2017.
Poruka: 2.172
danas u 10:39

Dosta nezahvalno da zemlje koje su odigrale moraju čekati ove druge koje znaju što im treba za prolaz dalje.

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.963
danas u 10:42

moram priznat da ne razumijem kontroverzu

tako se već igralo na SP 1982-86-90-94, a isto je i na Eurima s 24 ekipe

neki trećeplasirani prodje, neki ne, neki probaju kalkulirat, neki se dogovore, neki ne, nekima ne uspije kalkulacija... sve kombinacije sam već doživio puno puta. Nije nešto što bi mi izazvalo neku jaču reakciju

[uredio ian wright - 26. lipnja 2026. u 10:45]
Raul2000
Raul2000
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 20.915
danas u 10:49

Kao da nismo znali da se to može dogoditi zbog takvog sustava i svejedno se čudimo 

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi.
Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.568
danas u 10:57

Dvi grupe po 24 ekipe, ždrijebane po nositeljstvu. Unutra svake skupine složit 3 jakosne skupine di svaka ekipa igra jednu utakmicu kontra ekipe iz svake jakosne skupine (3 kola, švicarski sistem). Prvih 16 iz svake grupe ide dalje tako da ekipe od 9. do 16. mista iz grupe A igraju kontra ekipa od 1. do 8. mista iz grupe B i obrnuto. Virujen da bi ovakvi sistem bija "pošteniji" i napetiji od trenutnog

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo
  • Najnovije
  • Najčitanije