Šibenik - Čakovec: Skinuta psihološka blokada

Iva Bogdanović • ponedjeljak, 27.08.2001.

Oko tisuću ljudi skupilo se na stadionu Šubićevac ne bi li konačno vidjelo pobjedu Šibenčana. Iako je toliko željna pobjeda ipak dočekana, navijači nisu vidjeli dobru predstavu domaćina.

Šibenčani su utakmicu počeli relativno dobro. Bilo je nekoliko dobrih prilika, ali nije bilo igrača koji bi mogao završiti akciju kako treba. Posjed lopte je bio na strani domaćih, no modri to nisu znali iskoristiti. Ipak u 22. minuti iz polukontre Guvo je dobio upotrebljivu loptu i završio akciju na najbolji mogući način za domaćine - pogotkom.

U nastavku Čakovčani su pokušavali postići pogodak iz kontri, ali Slavica je uvijek bio na vrhuncu zadatka. Do kraja poluvremena igra i jednih i drugih polako je padala. Gosti su do odmora stvorili nekoliko prilika iz malobrojnih kornera, ali ni to nije davalo rezultate. Prvo poluvrijeme su, osim loše igre, kvarili mnogobrojni prekršaji koje je sudac svirao. Imao je sudac još dosta propusta na štetu obje momčadi. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:0 za modre.

Drugo poluvrijeme bilo je pravo mučenje za vjerne domaće navijače. Šibenik nije imao niti jednu pravu priliku. Jedini pravi udarac uputio je Krpan iz slobodnog udarca, ali vratar Čakovčana spasio je vrata sjajnom paradom i izmamio pljesak publike. Lokica je obavio sve tri izmjene, ne bi li osvježenjima digao igru domaćih. No što se bližio kraj utakmice ona je sve više padala. Desetak minuta prije kraja Šibenik je čak imao i igrača više, ali ni to nisu uispjeli iskoristiti da povećaju prednost.

Ukupno gledajući, još jedna loša utakmica Šibenčana, ali unatoč tome tri boda su osvojena. Još samo ostaje da vidimo reakciju trenera Lokice, jer je Splićanin najavio svoj odlazak ukoliko modri izgube. Vidjet ćemo hoće li se zbog ove željno očekivane pobjede - predomisliti.