Trener: Ivan Katalinić
1:0 – Karić (Hrman, 50); 2:0 – Sabolčki (Režić, 68)

Vincetić, Weiss

Igrač utakmice:Veldin KARIĆ

U prekrasnom ambijetnu, pred preko 6000 gledatelja, ambiciozni Varteks dočekivao je Riječane. Goste na klupi predvodi Ivan Katalinić, čovjek koji je lani započeo “zidati” ovaj sastav, u Varaždinu se nadaju i pobjednički. Ta činjenica, uz onu poznatu da je Varteksu Rijeka uvijek bila neugodan protivnik, bila je dovoljna za oprez u redovima Varaždinaca, koji su i u ovaj susret krenuli vrlo agresivno.

Varaždinci su imali terensku inicijativu no ovoga puta nisu bili efikasni na početku, kao u prethodnim susretima. Na drugoj strani gosti su prijetili preko korpulentnih napadača, Vidovića i Flege, a vidjelo se da gosti dobro “stoje” na terenu. Potom je dvije prigode imao i Karić, a kako se poluvrijeme bližilo kraju, osjećalo se da Varaždincima nekako ponestaje snage. Ipak je ovo bio njihov peti susret u tek nešto više od 15 dana. Nastavak je ponovo donio gotovo izjednačenu igru, ali Varaždinci su uspjeli, u 50. minuti, prvi postići pogodak, i kako se kasnije pokazalo – riješiti susret.

Akcija za pogodak krenula je sa lijeve strane, preko Hrmana, koji je ubacio loptu na peterac, gdje su u skoku bili Karić i Mijatović. Od glave njih dvojice, lopta se, na sreću domaćina, odbila u gol i uslijedilo je veliko slavlje na stadionu Varteksa. Samo nekoliko minuta kasnije imali su prigodu i gosti, preko Matulovića, a u 54. minuti Edo Flego zaradio je epitet tragičara susreta. Prevario je kompletnu obranu “krojača”, te sam izbio pred Mađarića, a kada su već svi očekivali pogodak, pucao je ravno u vratara Varaždinaca. Bila je to ujedno i posljednja prigoda Riječana, a nakon nje igru su ponovo preuzeli Varaždinci te su gotovo rutinski priveli susret kraju.

Potez susreta svakako je akcija za konačnih 2:0. Režić je dugo vukao loptu oko sredine terena i iznenada primijetio Sabolčkog u punom trku. A kada je desni bočni Varaždinaca u naletu, zna se da ga nitko ne može sustići. Silvio je prihvatio loptu na tridesetak metara, sjurio se do gola, a kada su svi očekivali dodavanje, majstorski je, iskosa, “potkopao” loptu pod prečku Tafre. To je bio i definitivni kraj za Riječane, a do kraja smo vidjeli mirnu “pas” igru Varaždinaca, koji su se gotovo poigravali sa Riječanima.

Nakon susreta svi akteri odlično su ocijenili današnju utakmicu – Varteks, u ne baš briljantnoj igri, iskoritio pogreške Riječana i rutinski postigao dva gola. Ipak, odlika velikih momčadi je da pobjeđuje i kad ne igra dobro, a Varteks je novom pobjedom zadržao vodstvo na ljestvici, te ponovo pokazao da su njihove najave da idu na naslov, bile opravdane. Gostima pak, ostaje žal za još jednom utakmicom, jer, ponovo, kao i u susretu sa Zagrebom, nisu bili loši, a ostali su bez bodova. Iako se govori o povratku Milinovića i Ivančića, evidentno je da momčadi sa Kantride, prije svega, nedostaje jedan izraziti strijelac, a tek onda moći će razmišljati o vrhu ljestvice.

Izjave nakon utakmice:
Branko Janžek, trener Varteksa:
Jako sam se pribojavao ovog susreta, a kako se pokazalo, bio sam u pravu. Ipak, unatoč umoru, uspjeli smo pobijediti, i sada idemo na dobrodošao odmor, a to ćemo iskoristiti da se još bolje priremimo za nastavak prvenstva.

Ivan Katalinić
Uzalud pohvale za dobru igru, tako se više ne može. Ponovo smo početnički pogriješili, i upropastili sav dobar rad na utakmici. Napad nam je također bio loš, jer nismo uspjeli realizirati naše prigode, što je Varteks uspio te zasluženo odnosi pobjedu.