Deveta pobjeda Hajduka u nizu, odličan zagrebački derbi

Bernard Jurišić, Davor Sajko • nedjelja, 28.10.2001.

Susretom u četvrtak Zadar i Osijek su započeli 13. kolo 1. HNL. Uspjeli su Zadrani 1:3 s poluvremena pretvoriti u posljednjim minutama u pobjedu od 4:3. U Kostreni je Pomorac priredio iznenađenje i pogocima Dželalije savladao Varteks s 2:1. Pogodak za "krojače" postigao je Bjelanović.

Posljednja utakmica ovog kola bila je prava poslastica. Dinamo i Zagreb odigrali su odličan gradski derbi, pun uzbuđenja, preokreta i lijepih pogodaka. Poveli su domaćini u 25. minuti preko Leke, no Zagreb je preokrenuo rezultat početkom drugog dijela preko Franje (51. i 59.). Novi preokret i vodstvo Dinamu donijeli su Sedloski (68.) i Mikić (81.), a zasluženi bod i nastavak niza nepobjedivosti Zagrebu je osigurao Olić u 87. minuti.

Zadar Osijek 4:3

U Vinkovcima je TŠK "pregazio" domaću Cibaliju s 3:1. U samo deset minuta gosti su došli do 0:3, a strijelci su bili Garba (65.) te Lovreković (70., 75.). Rijeka se iz Čakovca zahvaljujući pogotku Mijatovića vraća s tri boda, dok su u Sigetu H. dragovoljac i Slaven Belupo odigrali bez pobjednika. Bisaku je doveo "farmaceute" u vodstvo, da bi P. Bošnjak u 57. minuti susreta poravnao za konačnih 1:1.

Šibenik je u nedjelju pobijedio Marsoniju pogotkom Kosića i tako uhvatio priključak na začelju ljestvice. Hajduk je u Velikoj bio na velikim mukama, ali je ipak uspio pobijediti pogocima uz dva pogotka Deranje i jedan Ercega, dok je privremeno izjednačenje Kamen Ingradu donio Dalibor Bognar.