Cibalia - TŠK: Cibalia kuca na vrata 2. HNL

Hrvoje Niče • subota, 27.10.2001.

Utakmica koja je označena kao "biti ili ne biti" na kraju je završila kao "ne biti", a hoće li tako i biti na kraju sezone, morati ćemo ipak pričekati svibanj 2002. godine. Svi su očekivali pobjedu protiv izravnog konkurenta za ostanak u ligi, a početak utakmice je to i obećavao.

NK Osijek došao po Križanovića?
Predstavnici Osijeka, trener Vjekoslav Lokica, te donedavni direktor Milan Španjić nazočili su današnjem susretu između Cibalije i TŠK-a, a kako iz neslužbenih informacija saznajemo zainteresirani su za prelazak Mladena Križanovića iz Cibalije u NK Osijek. Prema viđenom da današnjoj utakmici, teško da će Osijek i dalje ostati zainteresiran za tog igrača.

Već u 2. minuti mladi Hrvoje Kovačević s šesnaest metara snažno puca, no tek u gredu. Da je Cibalia u prvom dijelu bila puno bolja od gostujuće momčadi govori i činjenica da je u prvih 30. minuta ostvarila čak deset udaraca iz kuta, a gosti niti jedan. Mnogo je tragičara u domaćim redovima, a krenuti ćemo od Križanovića koji je s dva metra neometan pucao u vratara. Pavličić je s sedamnaest metara za malo pucao pokraj gola, a seriju promašaja u prvom dijelu zaključio je ponovno Križanović koji pogađa Kunerta od kojeg se lopta odbija tik pokraj vrata vratara Pinjagića.

U drugom dijelu premoć Cibalije pomalo jenjava. U 58. minuti Bartolović je odlično probio po desnoj strani, te dao povratnu loptu za Antića koji traljavo puca iznad gola. U 64. minuti TŠK najavljuje preko Lovrekovića da ide na pobjedu. Minutu potom TŠK dolazi do vodstva.

Šurjak na utakmici
Pored predstavnika Osijeka, na utakmici smo zatekli i sportskog direktora Hajduka Ivicu Šurjaka. Hajduk je naime, nakon utakmice s Diljem ostao u Vinkovcima očekujući nedjeljni sraz s Kamen Ingradom u Velikoj.

Nakon centaršuta Darija Kovačevića, u domaćem kaznenom prostoru najviši je bio Mario Garba koji loptu šalje Mariću iza leđa - 0:1. Cibalia se nakon tog pogotka malo trgnula, no pogotka nigdje nije bilo. Karabogdan je s par metara u 67. minuti pucao preko gola. Tri minute potom, Bartolović ponovno prolazi po desnoj strani te šalje loptu za Grgića kojie je na dva metra od praznog gola ne uspijeva niti zahvatiti, a kamoli poslati u gol. U 72. minuti gosti osiguravaju pobjedu. Lovreković je iz mrtovog kuta "preko noge" pucao i uspio iznenaditi kako sebe, tako i katastrofalno lošeg domaćeg vratara ivicu Marića - 0:2.

Najavu mogućeg potpunog potopa šalje Lovreković koji prisebnim udarcem povećava podstvo na 0:3. Čast, ako je uopće i imaju, domaće momčadi spasio je Grgić u 90. minuti - 1:3.