Pomorac - Varteks: Dželalija uzeo mjeru "krojačima"

Igor Dragozetić • nedjelja, 28.10.2001.

Pomorci su se pobrinuli za najveće iznenađenje kola. U Kostreni je posrnuo europski Varteks. Najviše zasluge takvome razvoju događaja pripadaju raspoloženom Dželaliji koji je u samo šest minuta, dva puta poslao loptu iz Mađarića.

Utakmica je očekivano započela terenskom inicijativom gostiju, no izglednih prilika nije bilo prvih dvadesetak minuta, a tada su domaćini uzeli stvar u svoje ruke. U 23. minuti Grubišić šalje preciznu, dugu loptu prema Dželaliji, Andričević ne stiže reagirati te kostrenski napadač kreće prema golu. U srazu s Mađarićem uspijeva zadržati loptu te ju poslati u mrežu. Nisu crveni dopustili da gosti dođu k sebi, samo šest minuta kasnije još su jednom uzdrmali "krojače". Komar je centrirao s desnog krila, Prpić je u šumi gostujućih igrača uspio glavom prebaciti loptu do druge vratnice gdje je čekao Dželalija. Mirno je primio loptu te je s dvanaestak metara snažno zabio iza varaždinske jedinice. Varteks tada kreće s otvorenijom igrom, dok se Pomorci odlučuju igrati na kontra napade. Bez obzira na veći posjed lopte gosti nisu ugrozili Kneza tijekom prvih 45 minuta.

U drugome dijelu domaća momčad prikazala je discipliniranu igru u obrani. Priliku za rješavanje svih dvojbi oko pobjednika imali su u 60. minuti. Grubišić je izveo korner, a Romić glavom pogađa gredu. Pet minuta kasnije isti scenarij na pred suprotnim golom. Mumlek izvodi korner, Bjelanović visoko skače te trese mrežu – 2:1. Varaždici tada kreću na sve ili ništa puštajući mnogo prostora u svojoj obrani. U 74. minuti Sabolčki probija desnu stranu i upućuje centaršut, no Bjelanović ne reagira pravovaljano. Deset minuta prije kraja Prpić iz daljine šalje loptu kraj desne vratnice. U 86. Andričević se najbolje snalazi u gužvi te s jedanaestak metara snažno puca, no Knez odlično brani. Igralo se u posljednjim minutama samo na jedan gol. U sučevoj nadoknadi Sklepić upućuje udarac s lijeve strane, lopta se odbija od igrača Pomorca te pogađa vratnicu. Do posljednjeg zvižduka domaći su odolili napadima Varteksa i zadržali sva tri boda u Kostreni.

Prije utakmice Pomorci bi vjerovatno odmah potpisali neriješen rezultat, a na kraju su slavili pobjedu nad favoriziranim Varaždincima. Stilinović ima mnogo razloga za zadovoljstvo, pogotovo igrom u prvome dijelu. Gosti su neplanirano izgubili, no dojam je da je razlog tome i potcjenjivanje mogućnosti domaće momčadi te preopušten ulazak u utakmicu.