H.dragovoljac - Slaven: Solomun spasio bod "farmaceutima"

Danijel Kavelj • subota, 27.10.2001.

Sunčano, ali prohladno vrijeme danas u Sigetu izmamilo je oko 400 gledatelja koji su vidjeli ravnopravan susret, u kojem se Slaven pokazao kao čvrsta momčad, ali sa premalo raspoloženijih igrača u završnici, dok su Dragovoljci odigrali još jednu solidnu partiju, međutim lagani umor iz kup utakmice sa Rijekom je utjecao na njih da pruže bolju igru. Krajnjih 1:1 (1:0) realan je omjer današnje utakmice.

Prvo veće uzbuđenje vidjeli smo u 17. minuti , kada se nakon greške obrane domaćih Dodik našao sam pred vratarom Čavlinom, ali je puao loše. Laganu terensku nadmoć u tom razdoblju, Dragovoljci su okrunili deset minuta kasnije. Slobodan udarac sa desne strane je izveo je Fumić, na njegovu nabačenu loptu u petercu gostiju najbolje je reagirao Leonard Bisaku i glavom sproveo loptu u mrežu pored nemoćnog Solomuna. Do kraja poluvremena bilježimo još dobru priliku Koprivničana, kada je Geršak odlično upošlen sa lijeve strane izbio pred vratara domaćih, dobro pucao, ali je Čavlina krajnjim naporom obranio.

Već na početku drugog dijela, u 53. minuti, Dragovoljci su mogli rješiti susret kada je Leonard Bisaku iskoristio jednu pogrešku Slavenovih nogometaša na sredini terena, te se sjurio prema vrataru Solomunu, ali je njegov udarac gostujući vratar izbio u korner. Samo dvije minute kasnije Slaven je izjednačio. Amižić je sa lijeve strane nabacio u šesnaesterac Sigećana, gdje je do lopte došao Jurčec i kada su svi očekivali udarac, on je odlično asistirao do slobodnog Petra Bošnjaka koji šalje loptu u mrežu. Novo veće uzbuđenje vidjeli smo u 71. minuti, kada je Kovačević izborio jednu loptu u šesnaestercu domaćih, te pucao, ali ravno u vratara Čavlinu. U nastavku akcije Dodik je poslao loptu pored gola. U zadnjim trenucima utakmice vidjeli smo i najbolju priliku H. Dragovoljca za pobjedu. Petrović je izveo slobodan udarac sa 25 metara po sredini, pucao oštro, a Solomun krajnjim naporom uz pomoć stative uspio izvaditi loptu iz svoje lijevog donjeg kuta.

Vjeran Simunić, trener H. Dragovoljca : "Čestitam svojim dečkima na dobroj igri, svega dva dana nakon utakmice sa Rijekom. Naišli smo na jednu čvrstu momčad Slavena pa sve u svemu možemo biti zadovoljni sa remijem. Nama ostaje borba za opstanak, ako dečki budu nastavili ovako igrati, on je i izvjestan."

Dražen Besek, trener Slaven Belupa : "Nakon toliko propuštenih šansi moramo biti zadovoljni sa bodom. U prvom poluvremenu smo imali problema s ulaskom u susret, ali i pored toga Dragovoljac nas nije ozbiljnije ugrozio do prekida iz kojeg su postigli pogodak. Prije toga smo imali i dvije stopostotne šanse koje nismo iskoristili. Mislim da je i odnos kvalitete na terenu bio takav da smo morali drugačije završiti utakmicu."