Čakovec - Rijeka: Riječani nastavljaju pobjednički niz

Marko Breljak • subota, 27.10.2001.

Sedam prvenstvenih utakmica Rijeka ne zna za poraz. Posljednji poraz bio im je u susjednom Varaždinu, prije točno dva mjeseca, a da je momčad Čakovca mogla nasupiti kompletna zasigurno bi im Katalinićevoj Rijeci bilo jako teško. Ovako, domaćini su morali nasupiti bez čak šestorice igrača, i to standardnih prvotimaca (Bunc, Kelemen, Domjanić, Nosek, Karabatić, Škopljanac), a kako se na kraju pokazalo, to je za Čakovčane bilo previše...

Dodatan udarac za četu ambicioznog Miljenka Dovečera donijelo je pogoršanje ozljede ponajboljeg igrača Čakovca ove jeseni, Josipa Ribića, koji je morao napustiti teren u 35. minuti. Bio je to sedmi igrač nedostatka za domaću momčad, ali to ih nije spriječilo da dominiraju u prvom dijelu. Imali su nekoliko prigoda, a potez prvog dijela “povukao” je Damir Mužek. Ovaj veliki nogometni znalac je u 30. minuti uputio lob udarac sa pola igrališta, uhvatio na spavanju Đonija Tafru, ali je lopta za malo promašila cilj. Imali su i Riječani svoje prigode, ali to su bile više poluprigode, pa je poluvrijeme završilo 0:0.

Nastavak je donio znatno bolju igru, ali i odmah na početku vodstvo Riječana. Igrala se 49., 50. minuta, kada je Mario Meštrović umjesto udarca iz slobodnog udarca uposlio na lijevoj strani Dalibora Viškovića. Ovaj bočni igrač otprve ubacuje na drugu vratnicu, gdje Andre Mijatović u padu glavom pogađa gol Perića – 0:1. Prekrasna, jednostavna i ubojita akcija, a riječki novinari su nas uvjerili da se radi o uigranoj kombinaciji. Obostrano smo vidjeli dobru igru, puno trke, borbe, ali sve do posljednjih 20 minuta riječka obrana je izdržavala napada Čakovca bez većih problema. Tek pred kraj susreta Čakovčani ubacuju u višu bzinu, no Vujić u najboljoj prigodi nije imao sreće. Uglavnom su Čakovčani pokušavali izvana, jer je čvrsti bedem Riječana Mijatović-Ivančić-Skočibušić odlično odbijao sve nalete domaćina. S druge strane su gosti u prepoznatljivom Katalinićevom stilu, opasno prijetili kontrama. Najljepše prigode imali su Vincetić i Čaval, kada je samo čudo spasilo vrata Čakovca.

Na kraju je ostalo 0:1, a s zasluženo slave Riječani te povećavaju svoju nisku prvenstvenih pobjeda na osam, polako se primičući i samom vrhu ljestvice. Čakovcu ponovo ne možemo ništa zamjeriti. Jer igrači su se trudili, ali bez sedmorice ponajboljih pojedinaca protiv čvrste Rijeke nije išlo. Šteta, jer ta tri boda bi im mnogo značila uoči vrlo teških susreta sa Zagrebom i Varteksom. Nadamo se da će Miljenko Dovečer uspješno prebroditi taj teški period te dobiti zasluženu prigodu da momčad povede i na zimske pripreme.