Etienne Barbara
67'
Horst Hesse

Slika 1 od 1.

Hrvatska reprezentacija sigurnom je pobjedom protiv Malte upotpunila uspješan uskršnji program - okršaji s Islandom i Maltom donijeli su na hrvatski konto očekivanih šest bodova i prvo mjesto u skupini 8...

Slika 2 od 2.

Kao ni protiv Islanda, "kockasti" igrom nisu briljirali, no protiv Maltežana je bilo dovoljno malo želje i ozbiljnosti, pa je tehničko-taktička superiornost lako došla do izražaja. Susret je praktički riješio Dado Pršo s dva pogotka u prvom dijelu, da bi Igor Tudor dovršio posao pred kraj susreta postavivši konačnih 3:0.

Slika 3 od 3.

"Kartoniranog" Srnu je u sastavu zamijenio Ivan Bošnjak, koji usprkos vidnom htijenju nije mogao nadoknaditi Srninu probojnost i centaršute, pa se igra Hrvatske djelomično preselila na lijevu stranu, no ni Babić nije bio pretjerano disponiran za napadačku igru.

Slika 5 od 5.

Prvi puta Hrvatska je ozbiljnije ugrozila malteška vrata u 13. minuti kada Klasnić oprobava udarac s vrha šesnaesterca, a vratar Haber uz male poteškoće kroti taj pokušaj. Obruč oko gostujućeg gola sve se više stiskao i nedostajao je samo pogodak kako bi se stvari postavile na svoje mjesto. On je stigao u 23. minuti, pomalo slučajno - Robert Kovač ubacio je "svijeću" u šesnaesterac gostiju, a Pršo u skoku nadvisuje omalenog vratara Malte i postiže gol za 1:0.

Slika 6 od 6.

Prvi idući ozbiljniji pokušaj rezultirao je i novim pogotkom. Babić je izbacio Niku Kranjčara na lijevoj strani, mladi playmaker probio se pored obrane do korner crte i nisko dao povratnu loptu Prši, koji s nekoliko metara lako zakucava loptu u mrežu. Poluvrijeme je zaključeno velikim promašajem Ivana Klasnića - Pršo ga je gurnuo u idealnu priliku, no napadač Werdera puca ravno u Habera, iz situacije koju gotovo uvijek pretvori u pogodak.

Hrvatska je opuštenije ušla u drugi dio, što je rezultiralo slabijom igrom s manje prilika. U 53. minuti Kranjčar je izveo korner na peterac, a Klasnić iz voleja puca preko gola sa samo nekoliko metara. Još bolju šansu propustio je Ivica Olić, koji je unio dosta živosti u hrvatski napad, u 57. minuti. Kranjčar je pronašao Pršu, koji ubacuje u sredinu za Olića, no brzonogi napadač s nekoliko metara šalje loptu preko gola.

Slika 4 od 4.

U 80. minuti Tudor je pokazao napadačima kako se koriste prilike. Kranjčar je lijepom dijagonalom pronašao glavu Klasnića, ovaj vraća u sredinu za Tudora, koji prsima primiruje loptu i s desetak metara je desnom nogom šalje u mrežu za konačnih 3:0.

Pred kraj susreta i Maltežani su imali priliku za pogodak - Barbara je pobjegao cijeloj hrvatskoj obrani, stigao do Butine, no hrvatski čuvar mreže sjajno reagira i odbija loptu u korner. Hrvatska je tako sačuvala nedirnutu mrežu u dva domaća susreta, sa sedam postignutih golova potvrdila napadačku moć, a sa šest bodova zauzela prvo mjesto u skupini. Bolji rasplet nismo mogli ni zamisliti...