Inter - Zagreb: Tko je tu posljednji?

Ivor Krapac • subota, 04.03.2006.

Nogometaši Zagreba doživjeli su neugodno posrtanje u potrazi za plasmanom u Ligu za prvaka. Zagrebaši su u pretposljednjem kolu prvog dijela prvenstva s 1:0 pali na gostovanju kod Intera, u Zaprešiću, uz odlučujući pogodak Veldina Karića iz jedanaesterca u 38. minuti...

Posljednjeplasirana momčad prvenstva uzela je puni plijen protiv potpuno "blijedih" igrača Zagreba, koji su igrali kao da su oni u donjem domu ljestvice i teškoj borbi za ostanak u ligi. Inter je vješto iskoristio indisponiranost gostiju i zasluženo uzeo ono što se nudilo.

Zagrebaši su pokazali nominalnu vrijednost tek u početnoj fazi susreta; Ibričić nije bio precizan iz slobodnjaka, a Parlov je probao dalekometnim udarcem, no Brašnić je obranio bez većih problema. Gosti iz Kranjčevićeve ubrzo su dobili i brojčanu nadmoć na terenu, Čagaljevim isključenjem zbog oštrog prekršaja na Pelaiću, no to im nije previše pomoglo. Baš suprotno, kao da ih je sputalo.

Zagrebovi igrači su, doduše, imali terensku nadmoć i često boravili na suparničkoj polovici, ali bez konkretnih prijetnji, s previše gušenja u individualnim akcijama. Vrijedi istaknuti tek Mandžukićev udarac lijevom nogom u 20. minuti, koji nije bio jača prijetnja za Brašnića.

Odlučujući trenutak dogodio se u 37. minuti. Karić je pucao iz slobodnog udarca, a lopta je na putu prema vratima pogodila ruku jednog od Zagrebaša u živom zidu, što je sudac Alojzije Šupraha primijetio, procijenio kao namjeru i kaznio goste dosuđivanjem jedanaesterca za Inter. Karić je, tako, nakon slobodnog udarca dobio priliku i s 11 metara, a tu nije bilo problema; mirno je svladao Stojkića i doveo svoju momčad u minimalno vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena više nije bilo puno "vatre", a u nastavku su se gosti potpuno ugušili u vlastitoj nervozi, koju su platili i s dva isključenja, Mandžukićevim u 50. minuti i Ibričićevim desetak minuta do kraja.

Inter je, nakon svega, skoro došao i do veće pobjede, jer su solidne prilike propustili Zekić i dvaput Štrok, koji je u završnici glavom poslao loptu u stativu. Zagreb je, pak, u drugom poluvremenu ozbiljnije zaprijetio tek akcijom Parlova i Ćustića, koja je okončana Ćustićevim udarcem i Brašnićevom lijepom obranom. Gosti, jednostavno, nisu zaslužili više, odigrali su ispod svoje razine...