Rijeka - Kamen Ingrad: I Riječani slomili Kamen

Zoran Zdelar • subota, 04.03.2006.

Kiša koja je intenzivnije padala proteklih nekoliko dana natopila je teren vodom i mnogi su očekivali tvrdu utakmicu sa mnogo prekršaja, ali Riječani su još jednom iznenadili i odigrali vrlo zanimljivu utakmicu, naravno potrebno je čestitati i Kamen Ingradu koji se ne Kantridu nije došao braniti, već je došao s namjerom pokušati odnijeti barem bod sa ovog teškog gostovanja...

Počelo je bolje za goste, koji su, očito, odlučili pokušati već na samom početku postići pogodak. Igrali su vrlo organizirano i tijekom prvih 20-ak minuta opasno su dva puta zaprijetili vratima Dragana Žilića. No, na tim prijetnjama igrači Kamena su i ostali, barem do pred sam kraj utakmice. Najbolji strijelac Kamen Ingrada, Srđan Lakić, ovog vikenda nije povećao svoju brojku postignutih golova, stoga je ostao na okruglih 10 golova.

Slika 1 od 1.

Riječane kao da su iznenadili gosti, koji su na samom startu pokušavali stići do vodstva. Trebalo im je 20-ak minuta da organiziraju prvu pravu akciju, kada je Igor Novaković proigrao Ahmeda Sharbinija, koji se je ipak predugo 'namještavao' i obrana Kamena je uspijela spasiti situaciju.

Kako se bližio kraj prvog poluvremena, Riječani su sve više preuzimali kontrolu nad igrom i to su uspijeli i okruniti pogotkom u 44. minuti, kada je Mario Prišć zahvaljujući Draganu Tadiću koji je cijelu akciju i pokrenuo doveo svoju momčad u vodstvo. Nije naodmet spomenuti i da je ovom vodstvu Riječana kumovala manja ozljeda Mladena Stipkovića, nakon koje su njegovi suigrači od suca Križarića tražili zaustavljanje igre, no sudac je smatrao kako to nije potrebno, a u međuvremenu su Riječani iskoristili zbunjenost Kamenove obrane kako bi došli do vodstva.

Trener domaćih, Dragan Skočić je tijekom poluvremena očito vrlo dobro motivirao svoje igrače, s obzirom da su u drugo poluvrijeme ušli puno organiziraniji i opasniji, a to im se vratilo kao povećanje vodstva u 50. minuti. Davor Vugrinec je dugom loptom sjajno uposlio Novakovića koji je po desnoj strani u toj akciji bio prebrz za goste i niskim udarcem je matirao Ivicu Matasa na vratima Kamena.

Da pitanje pobjednika neće doći pod sumnju, saznali smo u 66. minuti kada je Prišć vrlo dobro asistirao Ahmedu Sharbiniju koji nije imao većih problema pri postizanju svog novog pogotka, čime je još uvjerljivije postao prvi klupski strijelac.

Neke momčadi bi možda nakon tri postignuta gola zatvorile svoju igru smatrajući kako su svoj zadatak obavili, ali to nije slučaj i sa Rijekom, koja je mogla postići i još dva-tri pogotka da je bilo ipak malo više umijeća, a i sreće.

U 81. minuti sudac zbog povlačenja u kaznenom prostoru dosuđuje jedanesterac u korist Kamena, ali Lakić je pucao previsoko i uspio je pogoditi samo gredu. No, gosti su ipak postigli barem utješan pogodak u 88. minuti kada je Stipković iskoristio neopreznost Rijekine obrane i iz drugog pokušaja uspio je savladati Žilića za konačan rezultat 3:1.