Cibalia - Pula Staro češko: Pritisak slomio Vinkovčane

Antun Grgić • subota, 04.03.2006.

Početak susreta odigran na nivou, da se ne uvrijede, trećeligaša, a ne susreta u kojem Cibalia treba tri boda za plasman u Ligu za prvaka...

Antun Andričević počinje susret s maskom na licu, ali se već u šestoj minuti rješava iste i nastavlja susret bez nje riskirajući još veću ozljedu.

Do dvadesete minute gledatelje su više zanimale sjemenke no što ih je utakmica uzbuđivala. Tek tada iznenada pred gol Kalinića negdje na šesnaest metara od gola utrčava Halilović i umjesto da lagano lobuje domaćeg golmana on prebacuje cijela vrata i to na način da bi jedva pogodio i ragbijaški gol da je kojim slučajem bio tu. Slična se situacija desila samo dvije minute kasnije, ali ovaj puta zaobilazi istrčalog Kalinića i umjesto u gol on šalje loptu u vanjski dio mreže.

To je sve što je bilo vrijedno zabilježiti i to je sve što se i desilo na terenu, ostalo vrijeme igrači su se natjecali tko će više grešaka, krivih dodavanja ili loših šuteva izvesti.

Početak drugog poluvremena preslika je prvog s tim da je za nijansu Cibalia agresivnija, ali i dalje bez ikakvog učinka. Puljani pokušavaju nešto više učiniti ali niti njihove akcije ne donose ploda.

Brza akcija po desnoj strani terena do šesnaesterca zavrnuta lopta u peterac gdje nema nikoga od obrambenih igrača ali ima Stivena Rivića koji lagano poentira u praznu mrežu gola golmana Kalinića. Šok na stadionu Cibalie.

Konačno su igrači trenera Karačića, nakon primljenog gola, zaigrali žustrije i agresivnije. U trenucima kada su imali potpunu dominaciju na terenu dogodio im se kiks cijele obrane i golmana Kalinića. Dubinsku loptu prema Babiću obrana loše procjenjuje, a Kalinić kasni u istrčavanju tako da je Babiću bilo lako nakon primljene lopte zaobići nemoćnog, istrčalog golmana domaćina i lagano poentirati za 2:0.

Samo dvije minute prije toga s terena je isključen trener gostujuće momčadi Milivoj Bračun.

Do kraja susreta Vinkovčani pokušavaju makar smanjiti poraz ali od toga nije bilo niti naznaka, a niti opasnosti za golmana Ivešu.