Cibalia - Hajduk: Po dvije minute inspiracije i crnila

Bernard Jurišić • utorak, 21.11.2006.

Hajduk je u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa pobijedio Cibaliju u Vinkovcima s 3:2 i tako stekao značajnu prednost uoči uzvrata. Po dvije minute trebale se Hajduku da povede 0:2 i Cibaliji da izjednači, a pobjedu Hajduku donio je prekrasnim pogotkom Dario Damjanović u posljednjoj minuti...

Hajduk je ipak uspio pobijediti, zahvaljujući jednom od rijetkih pogodaka Darija Damjanovića, koji je u posljednjoj minuti susreta prekrasnim pogotkom s 25 metara donio pobjedu Hajduku.

Slika 1 od 2.

Nakon pola sata "kamilice", Hajduk je u samo dvije minute došao do prednosti od 0:2. Nakon točno pola sata Balatinac i Musa povukli su munjevitu kontru, Musa je s desnog krila ubacio loptu u sredinu, gdje ju je dočekao Tomislav Bušić i glavom spremio u mrežu za 0:1.

Odličnu formu Hajdukov mladi reprezentativac dokazuje i dvije minute kasnije. Odličnom loptom iza leđa vinkovačke obrane pronalazi svog partnera u napadu Bartolovića i uzvraća mu za asistencije u subotnjoj utakmici protiv Rijeke. Reprezentativcu BiH trebala su dva pokušaja da savlada Burcsu, a Hajduk je od 32. minute vodio s 0:2.

Pred kraj prvog dijela Damjanovićev udarac glavom Burcsa efektno brani, a na drugoj strani uzvraća Zekić, koji pogrešku Žilića nije pretvorio u pogodak zbog dobre reakcije Runje.

Uvjeren da će u drugom dijelu sve teći glatko, jer Cibalia u prvom poluvremenu i nije pokazivala pretjeranu ambiciju da se vrati u utakmicu, gostujući trener Vulić povlači "prvi napad" iz igre već na poluvremenu, a na njihovo mjesto postavlja Blatnjaka i Munhoza. I domaći trener još prije poluvremena iz igre vadi Zekića.

No, kao i puno puta dosad, Hajduk je svoj život zakomplicirao u drugom dijelu. Mladi reprezentativac Davor Bagarić u 66. minuti bježi obrani Hajduka, Miladin ga ruši, a sudac pokazuje na bijelu točki. Bagarić sam preuzima odgovornost i matira Runju s bijele točke za 1:2.

Samo dvije minute kasnije, Vinkovčani izjednačuju. Duboku loptu Kerića, Žilić efektno zakucava u vlastitu mrežu, dokazujući još jednom odavno primjećenu činjenicu da je njegova nogometna kvaliteta daleko od razine kluba kakav je Hajduk. 2:2, Cibalia je vrlo jeftino došla do puno bolje pozicije.

No, Hajduk je "poljubac sreće" osjetio u posljednjoj minuti. Blatnjak je ostavio jednu loptu na udarac Dariju Damjanoviću, ovaj poteže s 25 metara snažno, lopta se od vratnice odbija u mrežu,a Hajduk ipak osigurava pobjedu 2:3.

Jedan od vrlo rijetkih pogodaka Hajdukovog "čistača" je promovirao u igrača utakmice, a Hajduka gurnuo u dobru poziciju uoči uzvrata u Splitu 6. prosinca. Vinkovačkih 3:2 Splićanima nudi mogućnost da se od jeseni oproste plasmanom u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa.