Slaven Belupo - Zagreb: "Pjesnici" razbijeni u Koprivnici

Goran Tomičić • srijeda, 22.11.2006.

U prvoj utakmici četvrtfinala kupa Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Zagreb sa čak 6:0 i osigurao plasman u polufinale...

Domaći su od početka krenuli agresivno. Već u 2. minuti Vručina je bio u prilici, ali izborio je samo korner. U 12. minuti je bila jedna od rijetkih prilika Zagreba, Mujdža je sa 14 metara pucao pored gola. Samo dvije minute kasnije Slaven je poveo. Jambrušić je dao povratnu loptu za Božca koji je sa 25 metara pogodio lijevu stranu gola Dragana Stojkića. U 24. minuti Božac je vratio asistenciju Jambrušiću, ali on je pucao kraj gola. Ako ne može zabiti, Jambrušić može asistirati. U 34. minuti nakon kontre uposlio je Poljaka koji je svladao Stojkića za 2:0. U 43. minuti Mandžukić je mogao smanjiti vodstvo Slavena, ali Nikoloski je izbio u korner. Nakon tog kornera Jurendić je glavom pucao kraj gola.

Ofenziva domaćina nastavila se i u drugom poluvremenu. U 55. minuti Poljak je ubacio iz slobodnog udarca, a Dodik je glavom povisio na 3:0. Sedam minuta kasnije Božac je prošao po lijevoj strani i centrirao, a Šomoci je postigao četvrti gol domaćina. Minutu kasnije pucao je Lovrek, ali Nikoloski je ponovno obranio. U završnici je momčad Elvisa Scorije postigla još dva gola. U 75. minuti Božac je ubilježio drugu asistenciju na današnjoj utakmici. Ubacio je za Kristića koji je povisio na 5:0, a u 83. minuti je Šomoci, nakon dvostrukog proigravanja sa Jambrušićem, svojim drugim golom postavio konačnih 6:0.

Slaven Belupo je osigurao plasman u polufinale kupa, jer teško je očekivati da bi Zagreb mogao nadoknaditi ovakav poraz. Nakon serije dobrih rezultata, gostovanje u Koprivnici je Miroslavu Blaževiću donijelo mnogo problema.