Rijeka - Konavljanin: Preko kaljuže do pobjede

Zoran Zdelar • srijeda, 22.11.2006.

Riječani su teže, no što se to očekivalo stigli do pobjede. Konavljanin je na iznimno teškom terenu iznenadio domaćine već u 5. minuti, ali branitelj naslova do kraja susreta dolazi do ipak ugodne prednosti od 3:1 pred uzvrat...

Veliko nevrijeme koje je noć prije susreta zahvatilo riječko područje pobrinulo se za iznimno loš travnjak, tako da je na kraju susreta svaki igrač u svlačionicu sa sobom odnio i barem kilogram blata i trave na svojoj opremi. Lošiji teren najčešće ide na ruku slabijim momčadima, što u ovom dvoboju Konavljanin neupitno jest. Gosti su barem na trenutak natjerali malobrojne gledatelje na Kantridi da zadrže dah.

Slika 1 od 2.

Igrala se tek 5. minuta kad je upravo težak teren kumovao velikoj pogrešci Manuela Pamića kojem bježi lopta, a Brazilac Rodriguez Tiago zatim ju otima, slijeće se prema vrataru Žiliću i s lakoćom zabija za veliko oduševljene na gostujućoj tribini na kojoj se okupilo podosta navijača iz Čilipa. Višestruko više nego kad na Kantridu stiži i neki hrvatski prvoligaši.

Riječani shvaćaju da danas nemaju pravo na pogrešku, poraz bi mogao velike potrese u klubu izazvati, te su napokon počeli igrati. Tako im je bilo potrebno samo šest minuta da anuliraju rezultatski zaostatak. Prišć je bio asistent, a Sharbini potvrđuje svojim pogotkom status najboljeg strijelca na Kantridi.

Slika 3 od 4.

Ahmad Sharbini uvelike je zaslužan i za vodstvo Riječana. U 16. minuti sletio se u kazneni prostor Vezilića, a Konavljaninov branič se ne snalazi i radi prekršaj na Hrvatu sirijskih korijena. Sudac Grizelj dosuđuje najstrožu kaznu, a sigurni realizator jedanaesterca je Dušan Kerkez.

Glavni sudac propušta i u 39. minuti dosuditi jedanaesterac na drugoj strani kada Dalibor Starčević povlači Tiaga, strijelca prvog pogotka. Nino Bule mogao je povećati prednost svojoj momčadi u 48. minuti kada mu odlično danas razigrani Prišć asistira, ali praktički neometan puca tek pored vratnice.

Slika 4 od 5.

Bule propušta realizirati veliku priliku i u 58. minuti. Sa samo šest do sedam metara udaljenosti nije uspio glavom zatresti mrežu, ali to zato čini nekoliko minuta kasnije čime se iskupljava za dva velika promašaja.