Dinamo - Inter: Plavi teže od očekivanja

Mario Lešković • utorak, 21.11.2006.

Prva utakmica četvrtfinala Kupa između Dinama i Intera, iako je službeno Dinamo bio domaćin, utakmica je odigrana u Zaprešiću. Plavi su teže nego očekivano pobijedili 2:1...

Iako se očekivalo da će Dinamo napasti Diva iz predgrađa, to se nije dogodilo nego je početak pripao momcima u žutom i već u šestoj minuti Kukec iskosa s lijeve strane gađa suprotni kut vratara Lončarića, ali lopta prolazi tik uz vratnicu.

Nakon toga igra obje momčadi preselila se na sredinu terena, gdje su se taktički nadmudrivali pa tek u 27. minuti prijeti s 25 metara Da Silva, ali Brašnić je bio na mjestu. U 29. minuti nakon akcije po desnoj strani, napadač Intera Pek probija Carlosa i pronalazi Gulića koji oštrim udarcem s nekih sedam metara uspijeva postići pogodak za iznenađujuće vodstvo Intera.

Tek nakon pogotka, Dinamo se budi, ali sve se svodi na udarce iz daljine pa nakon jednog takvog Vugrinca, lopta dolazi do Andersona koji iznenađujuće lako pogađa mrežu, ali na intervenciju pomoćnog suca zbog zaleđa, pogodak nije priznat.

U poluvremenu trener Dinama Ivanković uviđa da je vrag odnio šalu, pa šalje na zagrijavanje Čalu, Agića i Vukojevića. Dinamo odmah nakon sučeva zvižduka kreće agresivno, pa već u 51. minuti nakon odličnog centaršuta, Da Silva ostaje sam te vrhunskim potezom prima loptu prsima i sjajnim udarcem pod gredu vraća rezultat na početak.

Još se momci iz žute obrane nisu ni dogovorili tko je ostavio samog Da Silvu, a rezultat se već promijenio u korist Dinama. Poslije nepotrebnog prekršaja u 54. minuti na 30-ak metara od Interovog gola, Drpić uzima loptu i bombom pogađa malu mrežu Brašnićevog gola koji snosi krivnju za ovaj pogodak jer je primio pogodak u svoj kut.

Slika 1 od 2.

Očekivano nakon vodstva, Dinamo kao da se zadovoljava rezultatom pa kao posljedica toga pada ritam utakmice i do kraja utakmice više nije bilo nekih prilika vrijednih spomena osim udarca glavom Andersona koji nakon kornera niti sa pet metara ne zahvaća dobro loptu i prilika odlazi u nepovrat.

Zamjerka ide upravi NK Intera, koja nije dozvolila osiguranju da nekim gledateljima s plaćenim ulaznicama dopuste povratak na drugo poluvrijeme, a razlog je bio da se ne smije izlaziti iz kruga stadiona.

Sve u svemu, solidan otpor drugoligaša, ali to i je draž kup utakmica gdje su iznenađenja uvijek moguća i kada ne pobjeđuje uvijek bolji. Utakmica je odigrana pred oko 1500 gledatelja.