Schalke drži korak s Werderom

Branimir Korać • nedjelja, 10.12.2006.

U 16. kolu njemačkog prvenstva Schalke je na Veltins Areni svladao Borussiju iz Dortmunda s 3:1 te tako zadržao bodovni korak s vodećim Werderom. U drugom današnjem susretu Aachen je u gostima svladao Wolfsburg 2:1...

Schalke je bez većih problema na svom travnjaku izborio pobjedu protiv Borussije iz Dortmunda s 3:1. Praktički za jedno poluvrijeme momčad iz Gelsenkirchena osigurala je pobjedu brzo povevši 3:0. Prvo je u 14. minuti Pander doveo Schalke u vodstvo koje je u 25. minuti povisio Kevin Kuranyi. Tek što je počelo drugo poluvrijeme, u 47. minuti, Peter Lovenkrands podiže na nedostižnih 3:0. Do kraja susreta Borussia je tek smanjila na 3:1 golom Alexandera Freija u 83. minuti.

Wolfsburg je još jednom razočarao, ovaj put porazom na svom travnjaku od Aachena 2:1. Poveli su domaćini u 50. minuti pogotkom Leiwakabessyja, ali nisu izdržali do kraja i Aachen je preko Reghecampfa u 72. i Herziga u 78. minuti preokrenuo rezultat.