Vodeni sportovi

Ruskinja ponovno na vrhu, Margareta Jakovac 22.

Ivana Spahija • ponedjeljak, 19.03.2007.

U današnjem finalu na svjetskom prvenstvu u Melbourneu, u solu tehničkih vještina u sinkroniziranom plivanju, mjesto najbolje je ponovno zauzela Ruskinja. Natalia Ischenko je odličnim nastupom ostavila konkurenciju daleko iza sebe...

Na prošlom svjetskom prvenstvu u Montrealu Ischenko je osvojila srebrnu medalju, a ovaj put ništa nije prepustila slučaju te je s ocjenom 99,000 zasluženo uzela zlato. Iako joj je to bio treći nastup u danu, jer je nastupila još i u timskim kvalifikacijama te kvalifikacijama tehničkih vještina, Ruskinja je dinamičnim i sigurnim nastupom potvrdila kvalitetu sinkroniziranog plivanja u toj zemlji.

Srebro je otišlo u ruke Španjolke Gemme Mengual Civil, koja je na prošlom svjetskom prvenstvu bila treća. Španjolka je izvrsnim nastupom zaslužila ocjenu 98, 000, a njen nastup se najviše svidio australskoj publici. Treće mjesto osvojila je debitantica na velikim natjecanjima, Japanka Saho Harada koja je ocjenom 96. 833 pokazala da se na nju itekako može računati u budućnosti.

Naša predstavnica Margareta Jakovac je solidnim nastupom došla do ocjene 76, 500 što joj je bilo dovoljno da zauzme 22. mjesto. Jakovac je i u jučerašnjim kvalifikacijama slobodnog programa također završila na identičnom, 22. mjestu.