1. Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 28.07.2007., Split, Poljud, gledatelja: 6.000
Suci: Damir Batinić (Osijek), Borovec (Višnjevac), Grgić (Osijek)
Davor Kukec 64'
Inter-Zaprešić

Hajduk - Inter: Otvorila se "špina"

Bernard Jurišić • subota, 28.07.2007.

Posljednja priprema uoči Budućnosti u potpunosti je uspjela. Hajduk je nakrcao čak sedam lopti u mrežu zaprešićkog Intera, a razlika je na kraju mogla biti i dvocifrena. Hajduk je igrao vrlo dobro, a posebno je važno da su se uoči četvrtka "raspucali" splitski napadači...

Igor Gal
58'

Domagoj Verhas
46'
15
Miroslav Šarić
51'
11
Glauver Aranha Pinheiro
70'
Ante Čačić

Već uoči prvog sučevog zvižduka, pojavila se prva "sumnjiva" informacija. Igor Musa, najavljivan čak i u prvih 11, nije se našao niti među 18 igrača koje je Ivan Pudar odabrao za sučevljavanje Interu.

Slika 4 od 5.

Pobjeda u ovom susretu, praćena uvjerljivom i moćnom igrom, bila je od prve minute Hajdukov imperativ. Tako su se domaćini i postavili, pa je susret otvorio pokušaj Rubila s 18 metara, te dva promašaja glavom Rukavine iz peterca.

U 15. minuti Cernat šalje loptu prema Rukavini, ovaj sjajno reagira i petom prosljeđuje prema Nikoli Kaliniću. Hajdukov napadač izlazi oči u oči s Vranjićem i bez problema šalje loptu u suprotni kut za 1:0.

Inter prvi put prijeti u 20. minuti i to nakon kornera. Starčević je najviši u skoku i dobro puca, no Rubil se nalazi na pravom mjestu i odbija loptu s gol-linije. Dok su se Zaprešićani hvatali za glavu, krenula je munjevita protuakcija Hajduka, bijeg Rukavine i ubačaj za Kalinića, kojeg presijeca gostujući vratar.

U 29. minuti nastavio se niz promašaja Rukavine, udarcem s 18 metara pripremljen od Rubila. No, tri minute kasnije "proklestvo" 21-godišnjeg Šibenčanina u Hajdukovu dresu konačno je skinuto.

Slika 3 od 4.

Balić je snažno ispucao loptu sve do Kalinića, koji ju je uspio iskontrolirati. Lovren ga ruši unutar kaznenog prostora, a Ante Rukavina uz veliko odobravanje tribina uzima loptu i iz jednog koraka pogađa s bijele točke za 2:0 i konačno svoj pogodak u Hajdukovom dresu. U pola sata igre svoje prvijence postigla su obojica mladih napadača splitske momčadi.

Do kraja prvog dijela vrijedi izdvojiti udarce Rubila i Cernata, Rumunjev pokušaj lijevom nogom s desnog krila "liznuo" je gostujuću gredu. Grgurović je pokušao glavom u 39. minuti, a odličan prodor Pelaića u 44. minuti okončan je nepreciznim udarcem Kalinića na prvoj vratnici.

U drugom dijelu Hajduk je doslovce pregazio Zaprešićane, ubacivši im još pet pogodaka u mrežu, uz još nekoliko promašenih stopostotnih prigoda.

Slika 1 od 2.

Krenulo je u 48. minuti, slobodnim udarcem Andrića s 18 metara. Vranjić kratko odbija loptu, a apremni Kalinić glavnom je posprema u mrežu za 3:0.

Inter je stidljivo priprijetio udarcima Gulića i Kukeca, no vesele se tek u 64. minuti lijepom pogotku mladog reprezentativca Davora Kukeca iz slobodnog udarca s 18 metara za 3:1. Balić je primio pogodak u svoj kut.

Iako se za trenutka činilo da bi gosti mogli zakomplicirati utakmicu, već u 69. minuti domaćin stavlja "točku na i". Bartoloviću je samo 10 minuta igre bilo dovoljno za asistenciju Cernatu, Rumunj lako realizira situaciju jedan na jedan za 4:1. I njegov prvijenac u bijelom dresu.

Rumunj tu nije stao. Novi bljesak svoje klase demonstrirao je tri minute kasnije, kad prekrasno pogađa iz slobodnog udarca sa 16 metara preko zida u "rašlje" za 5:1.

Slika 2 od 3.

Hajduk nastavlja "plesti" šesnaesterca potpuno razbijenih "žutih", a prigode su propuštali Bartolović i Rukavina. No, nastavilo se i pogađati.

Tek ušli Gabrić munjevito prolazi po desnoj strani i ostavlja loptu usamljenom Rukavini u sredini. Rukavina je obavio i kratak "ples", promiješao nekoliko igrača gostiju prije negoli je pospremio loptu u praznu mrežu za 6:1.

U 86. minuti još jedna munjevita egzekucija tandema Cernat – Rukavina. Rumunj snažno vuče kroz sredinu i u idealnom trenutku upošljava Rukavinu, koji još jednom izlazi oči u oči s Vranjićem. Lako ga prebacuje i fino završava današnju predstavu svojim "hat-trickom" i pogotkom za 7:1.

U završnici još je jednom Rukavina sam izašao pred Vranjića, no od njegovog četvrtog pogotka dijelio ga je tek loš udarac koji je Interov vratar uspio zaustaviti.

Hajduk je tako odlično odradio generalku uoči uzvrata 1. pretkola Kupa Uefe. Uvjerljivih 7:1 značit će puno u psihološkom smislu kako za Hajdukovce, tako i za crnogorske protivnike, koje u četvrtak čeka poljudsko "grotlo".