Međimurje 35:28 Poreč
Poreč

PIPO - Poreč: I dalje odlični

Ivana Strahija • nedjelja, 16.09.2007.

Igrači Pipa ozbiljno su shvatili svog predsjednika Željka Kavrana koji je momčadi zadao cilj osvojiti 12 bodova u prvih šest kola, pa su i u subotu s velikom lakoćom pobijedili renomirani Poreč, koji je pred svega par dana oteo Croatia Osiguranju bod.

Dukat I HRL muški 2. kolo

PERUTNINA PIPO IPC – POREČ 35:28 (18:9)
Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 300
Suci: Jurinović (Zadar), Mrvica (Biograd na Moru)

Perutnina Pipo IPC: Bagarić 9, Arnaudovski 1, Raković 3, Varga 1, Balog, Vidaković 3, Lesjak 1, Belko 4, Turk, Mesarić 5, Krajner 3, Čavar 5
Poreč: Totić 1, Popov 3, Mataija 2, Špehar 1, Breščić 2, Lovrinović 8, Turković 1, Banić 4, Kovač 3, Šporčić, Sever 3, Turković, Gruičić

Sedmerci
Perutnina Pipo IPC: 4/5 (Arnaudovski 1/2, Čavar 3/3)

Poreč: 10 minuta

Do devete minute domaćini imaju 5:1 i Poreč više ne izgleda tako opasno. Malo opuštanje skoro je Pipo stajalo vodstva, pošto Raković promašuje, a gostujući Stevanović pokazuje svoje vratarske sposobnosti, gosti redaju tri pogotka za redom i ubrzo su na svega gol razlike kod 5:4. Porečani su na korak od Pipa sve do 17. minute, kad domaćini odlučuju opet se odmaknuti.

U pet minuta serija od šest pogodaka (dva puta Čavar, tri put Bagarić i jednom Raković) vodi Čakovčane na 13:5. Nakon toga na svaka tri pogotka Perutnine pada svega jedan Poreča, pa do 30. minute domaćini vode +9 kod 18:9.

Slika 1 od 2.

U drugom dijelu susreta nastavlja se dominacija Perutnine, skupljaju i 13 golova viška u 46. minuti kod 29:16. Tada domaći trener Canjuga odlučuje u igru uvoditi sve igrače i malo odmoriti udarnu postavu, pa se susret završava sa 'svega' sedam pogodaka više u mreži Poreča. Porečanima nervoza nije nimalo dobro došla, a u značajnijem smanjivanju razlike svakako im je odmoglo i isključenje dvojice igrača u posljednjim minutama utakmice.

Za laganu pobjedu na parketu dvorane Graditeljske škole najzaslužnija je obrana, koja je funkcionirala savršeno u obje postave: 5-1 i 3-2-1. Valja pohvaliti i vrsnog domaćeg vratara Šegu, koji je skupio 17 obrana.

"Gubitak iskusnih igrača od prošle sezone nadoknadili smo borbenošću, ali i velikim zalaganjem svih igrača. Sve do sredine drugog dijela i velikih 13 razlike, imali smo nesumnjivo bolju igru.", rekao je nakon utakmice trener Perutnine Vladimir Canjuga. Objasnio je i svoju odluku da svim igračima u posljednjih 15 minuta da priliku: "Možda će mi netko zamjeriti, jer iskreno mogli smo još i dići razliku, no moja je trenerska teorija uvijek bila da je bolje pružiti svima priliku da igraju kad se za rezultat ne treba bojati, tada najbolje vidim na koga mogu računati. Osim toga, treba odmoriti udarnu postavu jer već u srijedu gostujemo kod Medveščaka."

Pomoćni trener Poreča nije mogao biti zadovoljan svojom ekipom: "Tekma s Croatia Osiguranjem istrošila nas je i fizički i psihički, k tome smo se malo zanijeli tim rezultatom. Danas nismo pokazali ništa, a Pipo nam je do kraja uništio igru obranom 5-1.", rekao je Saša Borotić.