Hantuchova osvojila naslov i kartu za Madrid

Branko Barić • nedjelja, 28.10.2007.

Slovakinja Daniela Hantuchova pobjedom u finalu 600 tisuća dolara vrijednog WTA turnira u Linzu osigurala je nastup na završnom turniru tenisačica u Madridu. Do svog trećeg naslova u karijeri i drugog ove sezone stigla je pobjedom nad Patty Schnyder...

Švicarka je bolje otvorila susret i dugo će pamtiti priliku za break kod rezultata 4:2 kojom bi vjerojatno osigurala set. Druga nositeljica je ipak spasila taj gem i onda krenula u seriju koja joj donosi preokret i slavlje u prvom setu sa 6:4. U drugom je od samog početka držala konce igre u svojim rukama i konačna pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Nastup u Madridu je Hantuchova početkom sezone označila kao svoj cilj, pa nakon susreta nije skrivala sreću zbog ispunjenja istog: ''Ne može biti bolje od ovog, ovo je ostvarenje mojih snova. Sav trud tijekom sezone ovdje se u potpunosti isplatio, a sve što se dogodi u Madridu bit će samo bonus. Iskreno, i nisam puno spavala ovog tjedna. Na trenutke je bilo zaista teško nositi se s pritiskom oko nastupa u Madridu, ali sad sam dokazala koliko sam mentalno očvrsnula posljednjih mjeseci.''

Schnyder nije imala izbora nego čestitati protivnici na zasluženoj pobjedi: ''Igrala je od početka zaista dobro, danas ju je jednostavno bilo preteško pobijediti. Niti u jednom trenutku mi nije pružila priliku i stalno je zabijala čiste winnere.''

Sad je poznato da će od 6. do 11. studenog na turniru u Madridu nastupiti Henin, Janković, Kuznjecova, Ivanović, Serena Williams, Čakvetadze, Hantuchova, te Marija Šarapova, kojoj je mjesto otvorila Venus Williams svojim otkazom.

WTA Linz, finale: Hantuchova (Slovačka, 2) – Schnyder (Švicarska, 6) 6:4, 6:2.