Suci: Burilo (Osijek), Keškić (Vinkovci), Menđušić (Vinkovci)
5:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Dinamo - Inter: Čista petica

Tomislav Pacak, Dario Dodić • srijeda, 31.10.2007.

Nakon što su im protekle pobjede zasjenjene (ne)osnovanim primjedbama na suce, nogometaši Dinama protiv Intera nisu htjeli ostaviti prostora dvojbama. Sjajnom predstavom Modri su deklasirali zaprešićku momčad, koja je u ovom ogledu bila sve samo ne "Div iz pregdrađa'. Susret su obilježili predivni pogoci domaće momčadi...

Petar Tomić
46'
3
Mario Jurin
60'
20
Mario Rašić
64'
Milivoj Bračun

Dinamovcima je očito nedostajao Maksimir, od početka utakmice zaigrali su odlučno i ozbiljno te su na odmor otišli s uvjerljivih i zasluženih 4:0, a dvoboj završili s petardom u mreži gostiju. Gledateljima Dinamo, čini se, nije previše nedostajao, tek oko 2.500 gledatelja došlo je pogledati ogled prve i desete momčadi, možda se ljubitelji Dinama čuvaju za predstojeći ogled s Baselom u Ligi Uefe. Sudeći prema prikazanom, Dinamo je spreman za ogled sa Švicarcima, premda je jasno bespredmetno uspoređivati kvalitetu Intera (zaprešićkog) i europskih protivnika.

Dinamo je i bez kapetana Luke Modrića (lakša ozljeda) bio nezaustavljiv za goste, a do prve ozbiljnije prilike Modri su stigli u 15. minuti. Sammir i Etto priredili su priliku za Tomu Šokotu čiji solidan udarac dobro brani Vranjić.

Slika 1 od 2.

Četiri minute kasnije, međutim, nije bilo spasa za Vranjića. Carlos je izvrsno prošao po lijevoj strani i dao dobru povratnu loptu za Sammira koji ne griješi s 10-ak metara za 1:0.

Već u 22. minuti prvaci su udvostručili vodstvo sjajnim golom Guele. Igrač iz Obale Bjelokosti dobio je zračni duel na 20 metara od gola, lijepo primirio loptu i potom je lansirao u lijevi Vranjićev kut za 2:0.

Ako je netko pomislio da će to biti najljepšti gol na utakmici, demantiran je dvije minute kasnije. Mario Mandžukić ušao je u kazneni prostor poprilično iskosa s lijeve strane i sjajnim udarcem pogodio suprotne rašlje za ranih i velikih 3:0 Dinama.

Slika 2 od 3.

Dinamov stroj tu nije stao, činilo se da svaka ozbiljnija akcija završava loptom u mreži Vranjića. U 33. minuti je tako raspoloženi Guela sjajnom loptom pronašao Šokotu koji još jednom dokazuje da je u dobroj golgeterskoj formi, lijepo posprema loptu u gol za 4:0. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, bilo je jasno da jedino preostalo pitanje za odgovoriti u drugom dijelu - koliko će Dinamo golova "ukrcati" bespomoćnom Interu.

Dinamo je već u prvoj minuti nastavka pokazao Interu da neće previše usporiti, sveprisutni Guela lukavim je lobom prisilio Vranjića da krajnjim naporom izbije loptu u korner. U 50. minuti konačno su zaprijetili i gosti, Sammir je morao s crte spašavati Dinamo.

Kratkotrajnu optimističniju igru Intera Dinamo je smirio u 61. minuti novim, petim pogotkom. Nikola Pokrivač ostao je neometan na 18 metara od gola što je iskoristio da se i on upiše u listu strijelaca.

Slika 3 od 4.

U 74. minuti Tadić se pobrinuo da ni ova utakmica ne prođe bez njegove kandidature za promašaj kola - Sammir ga je uposlio s desne strane, no mladog Đakovčanina jednostavno ne ide ove sezone. Dok se na proljeće činilo da zabije kad god dobije priliku, ove jeseni sve mu je krenulo naopako.

Dinamo je mirno priveo utakmicu kraju, zabilježivši tako 13. pobjedu u 14 kola. Ivankoviću je sigurno posebno drago vidjeti da mu momčad i bez Modrića može igrati efikasno, kvalitetno i rezultatski uspješno...