Vodeni sportovi

Jugaši se provukli u Grčkoj

Hrvoje Vuković • nedjelja, 25.11.2007.

Iako su bili daleko od nekakve briljantne izvedbe, vaterpolisti Juga uspješno su otvorili svoju euroligašku sezonu. Naime, Dubrovčani su u sklopu prvog kola skupine C gostovali kod grčkog Ethnikosa i doslovce iščupali sva tri boda...

ETHNIKOS – JUG CO 8:9 (2:2, 2:3, 1:2, 3:2)

Euroliga, 1.kolo, skupina C, 24.11.2007:

Ethnikos: Karabetsos (6 obrana), Milonakis, Mazis, Kokinakis, Chatzikiriakakis 2, Tsiklos, Blanis 1, Kalakonas 5, Karakatsanis, Emanuilidis, Vlontakis, Vulgarakis, Poleogiorgis

Jug CO: Vićan (13 obrana), Hrošik 2, Bošković 3, Pecotić, Joković, Smodlaka, Marković, Bušlje, I. Sukno 1, Dobud 2, Drobac, Obradović 1, Car, trener: Nikolić

Igrač više: Ethnikos 3/12, Jug CO 7/11

Peterci: Ethnikos 1/1, Jug CO 1/1

Suci: Galkin (Rusija), Spiegel (Njemačka)

Prvi korak je napravljen. Istina, dosta nesiguran i drhtav, no Jugaši su i uz dosta blijedu igru uzeli bodove vjerojatno najslabijoj momčadi u skupini, grčkom Ethnikosu, koji je prvi pogotkom otvorio utakmicu zahvaljujući strijelcu Chatzikirakakisu s igračem više. Na drugoj strani za 1:1 uzvraća Dobud, da bi potom svoju seriju otvorio danas iznimno raspoloženi Kalakonas (ukupno pet golova) svojim pogotkom za 2:1.

Jugaši se priključuju preko Sukna na 2:2, a unatoč dosta gruboj igri Grka, Dubrovčani do poluvremena dolaze do minimalne prednosti od 4:5, zahvaljujući golovima Hrošika, Dobuda i sjajnog Boškovića. U trećoj četvrtini Bošković i Hrošik donose Jugu prednost od dva razlike, a kada je Obradović početkom posljednje četvrtine pogodio za 5:8 polako su svi već upisali prva tri boda za hrvatskog prvaka. Nažalost, svi osim Grka koji se s tri uzastopna pogotka potpuno vraćaju u utakmicu i imaju napad za pobjedu, ali im je dosuđen prekršaj u napadu, da bi odmah potom na drugoj strani Miho Bošković desetak sekundi prije kraja pogodio za konačnih 8:9 i teškom mukom izborena tri boda.

U drugom susretu u skupini C Vasas i Honved odigrali su 8:8, što zasigurno ide na ruku hrvatskom prvaku koji će ipak protiv mađarskih protivnika morati znatno popraviti igru i pronaći način kako nadomjestiti odlazak dvojca Fatović - Kržić, čije se umirovljenje itekako odrazilo na predstave dubrovačke momčadi.