Liga prvaka - Skupina C, 6. kolo, 25.11.2007.
RK Zagreb 30:27 Kadetten
Kadetten

Lakše se diše!

Ivor Krapac • nedjelja, 25.11.2007.

Rukometaši zagrebačkog Croatia osiguranja ostvarili su minimalni ovosezonski cilj u Ligi prvaka. Zagrebaši su u posljednjem kolu prvog kruga osigurali nastavak puta u elitnom kontinentalnom natjecanju pobjedom nad gostujućim švicarskim Kadetten Schaffhausenom...

Croatia osiguranje Zagreb - Kadetten Schaffhausen 30:27 (14:10)

Liga prvaka, skupina C, šesto kolo

Zagreb, Ledena dvorana Doma sportova, 5.500 gledatelja

Suci: Valdemaras Liachovicius i Gintaras Paskevicius (Litva)

CO Zagreb: Jerković, Šola (0+1 obrana), Somić (7), Kaleb 1, Koloper, Duvnjak 2, Lazarov 11(1), Špoljarić, Vori 7, Džomba 1, Valčić 1, Kopljar, Bedekovič 1, Horvat 5, Vukić, Bičanić 1. Trener: Lino Červar

Kadetten Schaffhausen: Quadrelli (11+1), Podpečan, Maraković 3, Rauh, Graubner 2, Buri, Starczan 4(2), Hrachovec 4, Nicolae 3, Siodmiak 2, Jurca 3, Bucher 3, Liniger 3(2). Trener: Goran Perkovac

Sedmerci: CO Zagreb 1/2, Kadetten Schaffhausen 4/5

Isključenja: CO Zagreb 4 minute, Kadetten Schaffhausen 12 minuta

Veliko olakšanje i zadovoljstvo, čak i grljenje na klupi - takvu sliku vidjeli smo u posljednjim trenucima "hoda po trnju" Zagrebovih rukometaša u prvom krugu Lige prvaka. Bilo je teže nego je itko očekivao, no ipak je okončano sretnim ishodom, ključnom pobjedom nad momčadi Gorana Perkovca u večerašnjem odlučujućem dvoboju.

Slika 2 od 3.

Prvo poluvrijeme počelo je slično onom prošlotjednom protiv Ademar Leona. Zagrebaši su krenuli u punoj brzini, sa solidnih 3-2-1 u obrani i efikasnošću u napadu, izgradivši prednost od 6:2 u prvih deset minuta. U tom razdoblju su najefikasniji s po dva pogotka bili Duvnjak i Lazarov, dok su Bičanić i Vori ubilježili po jedan gol. Gosti iz Švicarske su se, pak, mučili s organizacijom napada, u otvarajućoj fazi utakmice jeftino su "prodali" nekoliko lopti, prvenstveno s nepreciznim dodavanjima koja su završila izvan terena.

Slika 4 od 5.

No, nastavak prvog poluvremena donio je lošiju sliku iz domaćeg kuta gledanja. Zagrebaši kao da ne mogu bez zastoja u napadu barem na nekoliko minuta, a u prvom dijelu ovog susreta taj se zastoj dogodio između 10. i 20. minute, kad su gosti iskoristili prazni hod momčadi Lina Červara i Bucherovim pogotkom u 18. minuti smanjili na samo 8:7. Bila je to njihova serija od 4:0, Zagrebaši su koju minutu ranije imali 8:3.

Slika 1 od 2.

Završne minute uoči "velikog odmora" ipak su donijele Zagrebovo buđenje. Akcije i dalje nisu bile baš tečne, Švicarci su svojom 5-1 obranom nastavili zadavati dosta problema, no individualna kvaliteta domaćih rukometaša riješila je većinu briga. Glavna "lokomotiva" bio je Kiro Lazarov, koji je s još četiri pogotka vukao Zagrebaše do vodstva od 14:10 na kraju prvog dijela. Lakše se disalo, no posao, jasno, još nije bio gotov.

Slika 3 od 4.

Otvaranje drugog dijela prošlo je u novom naletu razigranog Lazarova, s dva pogotka u bijegu Zagrebaša do dotad maksimalnih 19:12 u 37. minuti. Obrana 6-0, koju je Červar postavio u završnici prvog poluvremena, tada je počela davati ploda, a pozitivno razdoblje CO-a potrajalo je do vodstva od 24:17 petnaestak minuta do kraja.

Ipak, Zagrebaši očito ništa ne mogu zaključiti bez komplikacija. Nakon što su nekoliko puta vodili sa sedam razlike, u završnici utakmice ponovno su se počeli mučiti u napadu, što su gosti iz Švicarske iskoristili za smanjenje prvo na četiri (24:20), potom na tri (28:25), a na ulasku u 59. minutu i samo dva gola zaostatka (29:27). Nervoza je bila primjetna, no sve brige prebrinute su pogotkom Branka Bedekoviča, koji inače zabija tako rijetko, za konačnih 30:27 minutu i pol do kraja. Tu je bio kraj priče, Schaffhausen se nije mogao vratiti.

Slika 5 od 6.

Kiro Lazarov zaključio je uspješnu večer s 11 pogodaka (jedan sa 7 m), dok se Igor Vori pridružio sa sedam golova. Starczan i Hrachovec ubilježili su po četiri pogotka za goste, Starczan dva sa 7 m.

Skupina C, šesto kolo: Croatia osiguranje Zagreb - Kadetten Schaffhausen 30:27 (14:10).