Njemačka sila i ruska upornost

Vedran Stilin • četvrtak, 13.12.2007.

Okončana su prva dva četvrtfinalna susreta na Svjetskom prvenstvu za rukometašice koje se održava u Francuskoj. Prve putnice prema polufinalu su reprezentativke Njemačke koje su demonstrirale sjajan rukomet u srazu s vrlo dobrom Angolom, dok je uporna Rusija u neizvjesnom dvoboju bez borbe za medalju ostavila Mađarsku…

Sjajne Njemice nastavljaju s odličnim igrama na ovom Prvenstvu što su danas ponovno demonstrirale svladavši u četvrtfinalnom dvoboju bez većih muka Angolu. Bio je to susret u kojemu početna četiri gola Jurack i dva Krause odvode Njemačku na visoku prednost 6:1 koju nemoćna Angola do kraja prvih 30 minuta više ne uspijeva dohvatiti te se na predah odlazi s rezultatom 18:14.

U drugom dijelu bez ikakve dvojbe najjača afrička reprezentacija u nekoliko navrata uspijeva smanjiti zaostatak na dva pogotka, međutim tu bi redovito stala što joj se osvećuje i pet minuta prije kraja donosi visok rezultatski deficit od čak sedam pogodaka (35:28). Njemice tada posustaju svjesne sigurnog trijumf čime u konačnici omogućuju Angoli prihvatljiviji poraz 36:33.

Najbolja u pobjedničkim redovima bez ikakve dvojbe bila je sjajna Jurack s 11 pogodaka, dok je na drugoj strani najraspoloženija bila Kiala s 13 golova.

Neizvjesnost koja je nedostajala u prvom susretu u velikoj mjeri viđena je u dvoboju Rusije i Mađarske u kojoj su Mađarice bile nadomak polufinala, međutim s time se nikako nisu složile uporne Ruskinje trijumfiravši nakon 60 minuta fantastične borbe 36:35.

Prvi dio prvog poluvremena većinom je protekao u izjednačenom ritmu pogodak za pogodak. Tada Mađarice stišću svoje suparnice te zaslugom prvenstveno Kovacsicz odlaze na 17:11, što na njihovu žalost ne traje predugo te prvi puta na utakmici ruska upornost dolazi na vidjelo, a rezultat toga je serija 7:0 za potpuni preokret. Ipak, tu nije bio kraj promjenama jer naše susjede ponovno imaju plodno razdoblje u svojoj igri zbog kojega odlaze na predah s prednošću 22:20.

U drugom dijelu ista slika na terenu – Mađarska dominira, uporna Rusija sustiže. I bilo je tako sve do 52. minute kada Mađarice imaju (pretpostavljalo se) sigurnih 34:31. Da nije tako potvrdile su Ruskinje u narednim minutama u kojima postižu pet pogodaka u nizu te stižu do prednosti od dva pogotka dostatna polufinala. Krajnji rezultat glasio je 36:35.

Najbolje u slavljeničkim ruskim redovima bile su Andrušina i Šipilova sa sedam golova, dok je neutješan epitet najbolje u mađarskim redovima pokupila Gorbicz s devet golova.

Francuska, Svjetsko rukometno prvenstvo (četvrtfinale): Njemačka – Angola 36:33 (18:14), Rusija – Mađarska 36:35 (20:22).