Vodeni sportovi

Honved - Jug: Poljubac iz Budimpešte

Tea Lokas • subota, 22.12.2007.

Jug je nakon dvije tijesne pobjede u Euroligi pokleknuo pod mađarskim Honvedom i izgubio utakmicu u gostima. Borba je bila prilično ravnopravna, izmjene vodstva od gola do dva razlike događale su se do posljednje četvrtine kada Mađari konačno uokviruju svoju minimalnu prednost...

Domino BHSE – Jug CO 11:10 (1:2, 4:3, 4:3, 2:2)

Budimpešta. Gledatelja 500.

Domino BHSE: Gergely, Szekely, Kovacs, Vindisch, Fodor 2, Baranyi 1, Kiss 3, Szivos 2, Molnar 2, Vari, Gor-nagy 1, Harai, Bisztritsanyi

Jug CO: Vićan, Hrošik 1, Bošković 2, Pecotić, Joković 1, Smodlaka 1, Marković, Bušlje 2, I. Sukno, Dobud, S. Sukno, Obradović 3, Car. Trener: Nikolić.

Suci: Gomez (Italija) i Borell (Španjolska)

Jugaši su u prve dvije utakmice u Europi pokazali dosta nesigurnosti, a kulminacija je uslijedila u večerašnjem dvoboju s Honvedom koji je do ovog kola bio drugoplasirana momčad. Sada će Dubrovčani pasti na drugo mjesto, a Mađari će ih zamijeniti na čelu C skupine s povećanom šansom za četvrtfinale.

Prva četvrtina krenula je dobro po obje strane, bez ikakve naznake tko bi mogao preuzeti "kormilo" nad tijekom susreta. Bušlje daje poticaj svojoj momčadi odmah po početku druge četvrtine svojim pogotkom za 1:3, a Joković i Smodlaka održavaju minimalnu prednost na strani naše ekipe.

U trećoj četvrtini dolazi do laganog preokreta tijeka susreta obzirom da se Jug nalazi u situaciji da mora pratiti Honvedov korak više. Fodor zabija za 6:5, a Molnar i Barany održavaju stečenu prednost pogocima za 7:6 i 8:6.

Iako su Hrošik i Bošković pokušali Jug ponovno odvesti na pravi put, dosuđen je peterac koji Kiss po treći put izvodi bez greške i prelama utamicu u korist Mađara. Kissov "poljubac" pokazao se ključnim za pobjedu Mađara i preuzimanje pozicije na vrhu skupine.

Kiss i Obradović najbolji su strijelci utakmice s po tri pogotka, a po dva pogotka upisali su Fodor, Szivos i Molnar na strani Honveda te Bošković i Bušlje od Dubrovčana. Sljedeći izazov u Euroligi ponovno stiže od strane Honveda, ali ovaj put predstava će se odigrati na domaćem "terenu" i uz domaću publiku. Potpuno drugačiji scenarij za Dubrovčane.