Ostali sportovi

NFL: Redskinsi i Titansi u doigravanju

Mario Majdić Natrlin • ponedjeljak, 31.12.2007.

Washington Redskinsi su se četvrtom pobjedom u nizu, sinoć protiv Cowboysa 27:6, kvalificirali za doigravanje, kao što i su Tennessee Titansi pobjedom nad Coltsima 16:10 uhvatili posljednji vlak za nastavak sezone...

QB Todd Collins se pokazao odličnom zamjenom i kvalitetnom je igrom bio veliki dio uspjeha Redskinsa. U sinoćnjem je nastupu upotpunio jedno TD dodavanje, prebacivši 244 yarda (22/31). Obrana Redskinsa je napravila ogroman posao, u potpunosti zaustavivši napad Cowboysa (koji su izašli u ponajboljem sastavu), osobito probijački napad, dopustivši im samo jedan osvojeni yard. Probijač Clinton Portis je pretrčao 104 yarde i utrčao za dva polaganja uključujući i ono u trećoj četvrtini od jednog yarda za vodstvo od 21:3. Cowboysi su u ovoj, za njih natjecateljski nevažnoj utakmici s obzirom da su već osigurali osvajanje NFC konferencije, osvojili ukupno samo 147 yardi.

Redskinsi su se ovom pobjedom plasirali u doigravanje kao šesta momčad u NFC konferenciji, izbacivši tako Minnesota Vikingse koji su u međuvremenu izgubili od Denver Broncosa u produžetku 22:19. Redskinsi su tako, uz Cowboyse i Giantse, treća momčad iz svoje divizije NFC East koja se plasirala u doigravanje.

Cleveland Brownsi su pobjedom nad 49ersima 20:7 došli do svoje 10. pobjede u sezoni. RB Jamal Lewis se probio za 128 yardi, QB Derek Anderson je prebacio 152 yarda uz TD i jednu presječenu loptu. Ipak, ta im pobjeda nije značila apsolutno ništa jer su nakon odigrane utakmice trebali strepiti i pratiti dvoboj između Tennessee Titansa i Indianapolis Coltsa, s obzirom da bi ih pobjeda Titansa eliminirala iz doigravanja.

Titansi su bili potpuno svjesni da svoju sudbinu drže u svojim rukama ulazeći u dvoboj protiv Coltsa kojima ova utakmica nije imala nikakvo rezultatsko značenje. QB Coltsa Peyton Manning odigrao je četvrtinu i pol, upotpunio 16 dodavanja od 19 pokušaja, kada ga je zamijenio Jim Sorgi. WR Reggie Wayne je u 25 minuta igre uhvatio 12 dodavanja za 87 yardi. Zahvaljujući polaganju RB-a Chrisa Browna (sedam probijanja za 22 yarda) od osam yardi, Titansi su na poluvremenu vodili 7-3.

Coltsi su preuzeli vodstvo nakon što je RB-u LenDaleu Whiteu (16 probijanja za 45 yardi) lopta ispala duboko u području Titansa, nakon čega se Sorgi povezao sa hvatačem Craphonsom Thorpeom za vodstvo od 10:7. QB Titansa Vince Young (14/18, 157 yardi) je zbog ozlijede zamijenjen, napad preuzima Kerry Collins (10/13, 106yardi) i gosti izjednačavaju FG-em Roba Bironasa. Bironas nakon toga pogađa još dva field goala od 54 i 33 yarda, te dovodi Tennessee u vodstvo od 16-10.

Sorgi (11/24, 68 yardi) i Coltsi ne uspijevaju preokrenuti rezultat i Titansi dolaze do svoje desete pobjede čime nastavljaju svoju sezonu, dok su Brownsi primorani bespomoćno promatrati kako im play off nepovratno bježi iz dohvata ruku. Slično kao i u NFC konferenciji, i u AFC-u se nalaze tri predstavnika iz jedne divizije – AFC South. Osim Titansa, u doigravanje odlaze Coltsi i Jaguarsi.

San Diego Chargersi su pobjedom nad Oakland Raidersima osvojili treće mjesto u konferenciji AFC. Za Raiderse je prvi put startao prvi izbor ovogodišnjeg drafta, QB JaMarcus Russell i upisao 224 prebačene yarde i jedno TD dodavanje uz jednu presječenu i izgubljenu loptu i tako malo popravio lošu sliku iz nekoliko utakmica prije u kojima je dobivao priliku.

National Football League, sedamnaesti tjedan, rezultati: Atlanta – Seattle 44:41, Chicago – New Orleans 33:25, Cleveland – San Francisco 20:7, Green Bay – Detroit 34:13, Houston – Jacksonville 42:28, Miami – Cincinnati 25:38, Philadelphia – Buffalo 17:9, Tampa Bay – Carolina 23:31, Arizona – St. Louis 48:19, Baltimore – Pittsburgh 27:21, Denver – Minnesota 22:19, NY Jets – Kansas City 13:10, Oakland – San Diego 30:17, Washington – Dallas 27:6, Indianapolis – Tennessee 10:16