Medvedi krenuli pobjedom

Petar Plevnik • petak, 08.02.2008.

Susretom skupine 1 između Čehovskih medveda i Ademar Leona otvoren je drugi dio natjecanja u Ligi prvaka. Sastav Vladimira Maksimova upisao je važnu pobjedu svladavši goste iz Španjolske sa 30:28...

Nakon što je Rusija doživjela pravi debakl na Europskom prvenstvu, Vladimir Maksimov okrenuo se svojim Čehovskim medvedima i pokušaju proboja među 16 najboljih momčadi. Prvi korak je uspješno napravljen, pobjedom nad izravnim konkurentom Ademar Leonom.

U prilično izjednačenom susretu, Rusi su još tijekom prvog dijela stvorili prednost od dva pogotka razlike, s kojom su i otišli na odmor (17:15). Početkom nastavka prednost domaćina u jednom je navratu narasla na pet razlike (26:21), a najviše što su gosti uspjeli bilo je doći na pogodak razlike (29:28) minutu prije kraja, no Dibirow u posljednjoj minuti zabija za konačnih 30:28.

U ruskim redovima najbolji Kovalev i Kahanm s osam pogodaka, dok kod gostiju sedam pogodaka Jakobsena, a naš Tonči Valčić tri se puta upisao u strijelce.