Ajax 6:2 Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam

Golijada u Amsterdamu

Vedran Babić • petak, 15.02.2008.

Prva utakmica 25. kola Eredivisie nam je odmah ponudila pregršt golova. Ajax je na domaćem travnjaku s čak 6:2 nadigrao roterdamsku Spartu, i ostao u nadi da će PSV ubrzo kiksati te ih na taj način vratiti u borbu za naslov...

Pred skoro 50 tisuća gledatelja u Amsterdam Areni, Johnny Heitinga je doveo svoju momčad u vodstvo u 14. minuti na asistenciju Rasmusa Lindgrena. U 29. najbolji strijelac lige Klaas Jan Huntelaar povisuje na 2:0, a samo dvije minute poslije Lindgren zadaje gostima još jedan udarac. Ipak, Sparta je uspjela uzvratiti preko Darryla Robertsa u 35. minuti, da bi Heitinga i Kenneth Perez dodatno ponizili svoje protivnike za kraj fantastičnog poluvremena.

Kako to i obično biva u ovako efikasnim utakmicama, drugi dio uvijek bude manje atraktivan. Mreže su mirovale sve do 81. minute kada Perez zabija svoj drugi pogodak večeri, a u idućem napadu poraz ublažava Marvin Emnes za konačnih 6:2. Igrač utakmice je definitivno napadač Ajaxa Kenneth Perez, koji je uz dva pogotka upisao i dvije asistencije.

Sparta se niti u svom dvanaestom uzastopnom gostovanju kod Ajaxa nije domogla bodova, pa slobodno možemo reći kako su oni prave Ajaxove mušterije, bolje rečeno, momčad protiv koje Kopljanici uvijek mogu računati na tri boda, neovisno o formi.

Eredivisie, 25. kolo: Ajax – Sparta 6:2.