AZ-ova noćna mora se nastavlja, Bredin san i dalje traje

Vedran Babić • nedjelja, 17.02.2008.

U gostima kod Groningena AZ je upisao i šesti poraz u sedam utakmica, čime su od europske postali momčad samo srednjeg dijela ljestvice. Venlo je u Utrechtu iskoristio crveni karton domaćih za uvjerljivu pobjedu, a Feyenoordu je bio dovoljan jedan pogodak za tri boda protiv Vitessea...

Momčad legendarnog Louisa van Gaala posljednju pobjedu bilježi još iz polovice siječnja, a nova se zasad ne nazire. Groningen se danas okoristio tom činjenicom svladavši ih s 2:1. Vodeći pogodak za domaće je postigao njihov najbolji strijelac Šveđanin Marcus Berg u 30. minuti, a gostima je bod naizgled osigurao Jaliens u 84. Ipak, da se kakav takav osmijeh na licima navijača AZ-a još ne pojavi pobrinuo se ponovno Berg pogotkom s bijele točke samo dvije minute potom.

Breda je trenutno najbolja momčad Eredivisie, barem što se forme tiče. Naime, PSV im je nanio zadnji poraz dva dana prije kraja prošle godine, a od tada je Žuta vojska nanizala sedam pobjeda, od kojih je posljednjih pet bez primljenog pogotka. Tradicija se nastavila i na travnjaku De Graafschapa pobjedonosnim pogotkom Molhoeka 15 minuta prije kraja. Breda se sada nalazi na fenomenalnom četvrtom mjestu, s jednakim brojem bodova kao i drugoplasirani Ajax.

Pogodak vrijedan tri boda i ostanka u borbi za drugo mjesto za Feyenoord je postigao Jonathan de Guzman u 45. minuti dvoboja protiv Vitessea na De Kujpu. 20-godišnji Kanađanin po rođenju je svojoj momčadi osigurao 47. bod prvenstva i devetu domaću pobjedu.

Igrači Venla na krucijalnoj pobjedi protiv Utrechta od 4:1 mogu zahvaliti ponajviše Timu Cornelisseu koji je u 16. minuti zaradio crveni karton i tako uvelike olakšao posao svojim protivnicima. Na putu do pobjede Calabro i Jason Oost su se po dvaput upisali u strijelce, a počasni pogodak je djelo Randyja Woltersa.

Eredivisie, 25. kolo: Groningen – AZ 2:1, Feyenoord – Vitesse 1:0, De Graafschap – NAC Breda 0:1, Utrecht – Venlo 1:4.