Preokret Pjesnika

Mihaela Bradovski • nedjelja, 17.02.2008.

Generalni susret prije petka i nastavka prvenstva nogometaši Zagreba odigrali su protiv trećeplasiranog drugoligaša Vinogradara. Do pobjede "bijeli" nisu stigli lako no raduju tri njihova pogotka i vraćanje u susret nakon 1:2...

Miroslav Blažević u jučerašnjom je susretu uigravao sastav bez Mujdže i Piškora, dvojca koji zbog kartona neće moći zaigrati protiv Intera. Zbog ozljede upitan je u Zaprešiću i nastup vratara Stojkića. Mujdžu je na desnom boku zamijenio mladi Ščrbec dok je u napadu uz Jurendića zaigrao Pejić. Upravo je Pejić asistirao Jurendiću kod prvog pogotka Zagreba u 25. minuti. I nekoliko minuta ranije Zagrebaši nakon akcije Labudovića i Nadarevića postižu pogodak, lopta prelazi gol-liniju no pomoćni sudac to ne vidi.

U 33. minuti akcija "zelenih", Živko je povukao po lijevoj strani, pucao na vrata Škorića i uzdrmao vratnicu. Sreća po Vinogradar jer obijena lopta završava ravno u nogama Sablića koji postavlja 1:1, rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme. Iz dobrog prvog dijela valja izdvojiti još i vratnicu Pejića.

U nastavku dosta promjena i u jednom i u drugom sastavu što dovodi do osjetnog pada u igri, posebice "bijele" momčadi. Nakon bespotrebnog prekršaja Labudovića u kaznenom prostoru s bijele je točke siguran Janjetović. Igrala se 60. minuta. Zagrebaši se dižu u drugoj polovici drugog poluvremena i u tom periodu prvo stižu do izjednačujućeg, a potom i do pobjedničkog pogotka. U 72. minuti lijepom su akcijom Pjesnici izbacili iz igre nekoliko obrambenih igrača Vinogradara, a pogotkom ju je završio Pejić. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Mujdža desetak minuta prije kraja susreta, točnije u 79. minuti, nakon nesmotrenosti vratara Koprića.

Strijelci: 1:0 Jurendić (25`), 1:1 Sablić (33`), 1:2 Janjetović (60`-11m), 2:2 Pejić (72`), 3:2 Mujdža (79`)

Zagreb: Škorić, Labudović, Nadarević, Ivanković, Kartelo, Ščrbec, Brkljača, Parlov, Čutura, Jurendić, Pejić (Pavlović, Mikulić, Jugović, Mujdža, Sesar, Oršulić, Abdulrahimi, Piškor, Petković)

Vinogradar: Koprić, Gulić, Čičak, Buden, Povrženić, Jalšovec, Armand, Janjetović, Domjančić, Živko, Sablić (Palčić, Pranjić, Vračević, Lukina, Oliveira, Ristovski)

Prijateljska utakmica: Zagreb - Vinogradar 3:2