Split CO – Budućnost: Komplicirali, ali pobijedili

Bernard Jurišić, Branimir Korać • subota, 23.02.2008.

Mogao je Split i lakše doći do pobjede protiv Budućnosti. Vodili su domaćini i s petnaestak poena razlike, posve kontrolirali igru da bi na kraju dopustili Podgoričanima da zaprijete i zakompliciraju kraj utakmice. Ipak, Splićani na kraju čuvaju plus i bilježe novu regionalnu pobjedu…

Košarkaši Splita CO prekinuli su niz od pet poraza u NLB ligi i Kupu Krešimira Ćosića, po drugi put ove sezone pobijedivši podgoričku Budućnost. U utakmici u kojoj je prednost od prve minute bila na strani splitske momčadi, petorica "žutih" ostvarila su dvoznamenkast učinak...

Slika 1 od 2.

Splitska momčad utakmicu je otvorila čvrsto i agresivno, posebno u obrani. Već u prvoj četvrtini "žuti" su stekli značajnu prednost, minutu prije predaha bilo je već +10 (22:12).

Drugu četvrtinu Budućnost otvara presingom, kojim su uspjeli prisiliti domaćine na niz pogrešaka. Uslijed toga prednost Splita je pala na 29:26, a prvi razgravač Akins zaradio je treći prekršaj. To se međutim nije pokazalo kao hendikep, jer je konce igre u svoje ruke preuzeo raspoloženi Sumić.

Crnogorska momčad u prvom je dijelu promašila čak šest slobodnih bacanja, vjerojatno kao plod činjenice da nisu odustajali od obrambenog presinga na polovici Splita. U posljednjoj minuti prvog poluvremena upravo je Sumić s nekoliko brzih dodavanja prednost Splita popeo na dotad najviših 52:39.

Slika 2 od 3.

Sredinom treće četvrtine na parket se vraća Akins, a zakucavanjem Ivanova splitska prednost doseže +17 (62:45). No, opet je presing gostiju malo "uneredio" Splićane, pa se Budućnost primaknula na 66:57.

Prve minute posljednje četvrtine "potpisao" je borbeni Ivanov, koji s četiri uzastopna poena opet domaće odvodi u "mirnije vode" (73:60). Gosti su uspjeli još jednom zaprijetiti, došli na 74:67 dvije minute prije kraja, imali i napad da prednost dodatno smanje. Nisu ga realizirali, a Garnett je s linije slobodnih bacanja zapečatio pobjedu Splita. Utakmica je završena lijepim "alley-upom" Garnetta i Perića, nekoliko sekundi prije kraja.