Sevilla napunila Zaragozu

Vedran Attias • nedjelja, 24.02.2008.

U prvim utakmicama 24. kola Valencia je, unatoč vrlo dobroj igri, još jednom rezultatski razočarala svoje navijače na Mestalli i podijelila bodove s Recreativom, a Sevilla je odličnom igrom "uništila" Zaragozu…

Valencia je ove sezone jedno od najvećih razočaranja Primere, a i europskog nogometa općenito. Momčad od koje se ove godine očekivao konačni iskorak i borba za trofeje je u velikim problemima. Dolaskom Ronalda Koemana stvari se nisu promijenile na bolje, no niz od tri utakmice bez poraza i ulazak u polufinale Kupa kralja bile su dovoljne da se navijači ponadaju kako su pred Šišmišima bolji dani.

Gosti su također u solidnoj formi i u Valenciju su došli s novim trenerom Zambranom koji ima dvije pobjede u isto toliko zadnjih utakmica. U tako dobrim raspoloženjima obje su momčadi ušle u utakmicu i, na početku, igrale prilično zatvoreno i sigurno. Domaćin je u prvih pola sata zaprijetio dva puta i to preko Žigića u 12. i Silve u 27. minuti, no Sorrentino je bio na mjestu.

Što se više bližio odmor Valencia je sve više stiskala. Najprije je Žigić promašio odličnu priliku, no vrlo brzo domaćin je ipak poveo. U 38. minuti Banega je lijepo uposlio Matu, a bivši junior madridskog Reala zabija za zasluženih 1:0. Prije odmora Joaquin je odlično pucao, no vratar gostiju još bolje reagirao i taj se promašaj vrlo brzo pokazao jako skupim.

Slika 1 od 2.

U 52. minuti gosti su izjednačili. Martins je lijevom nogom pucao, a Hildebrand samo dodirnuo loptu koja je završila u mreži. Svakako se mora reći kako je kod ovog udarca vratar domaćina trebao bolje reagirati. Valencia se nije dala obeshrabriti i dalje je pritiskala goste.

Joaquin, Mata, Žigić i Vicente imali su nekoliko vrlo dobrih prilika, no nisu uspjeli donijeti Valenciji zasluženu pobjedu. Statistika kaže kako je Valencia imala 23 udarca i 65 posto vremena loptu u nogama, ali unatoč jednoj od boljih predstava ove sezone – nisu uspjeli pobijediti.

U drugoj utakmici Sevilla je "pregazila" Zaragozu. Sevilla koja je ove godine imala slične probleme kao Valencia, no i puno brže se izvukla iz krize, polako se vraća u formu i Andalužani pružaju igre kakve su se od njih i očekivale. Predstava protiv Zaragoze je baš jedna od takvih.

Domaćin je poveo već nakon 20 minuta kada Luis Fabiano zabija na dodavanje Daniela Alvesa, a samo pet minuta kasnije isti akteri, ista situacija, isti ishod i – 2:0. Uglavnom je samo jedna momčad igrala. Mladi Capel ponovno je pružio vrlo dobru partiju i radio nered po desnoj strani Zaragozine obrane.

Na samom kraju prvog dijela bilo je 3:0 za Sevilla kada je Ayala loše reagirao i poslao loptu u vlastitu mrežu. Ayala je zabio autogol, no Carlosu Diogu nije bilo dovoljno što je zabio u svoju mrežu za 4:0, nego je i nekoliko minuta kasnije, iživciran stalnim prodorima Capela, brutalnim startom sebi zaradio crveni karton te tako ostavio svoju momčad s četiri gola u mreži i igračem manje. Sevilla je ipak povukla kočnicu te mirno privela utakmicu kraju, a konačnih 5:0 postavio je Keita.