Remi Bjelovarčana i Splićana

Ivana Strahija • ponedjeljak, 25.02.2008.

Pretposljednji Bjelovar odigrao je izjednačeno s gostima iz Splita, a domaći su mogli osvojiti i oba boda. Posljednja Gorica i dalje je bez pomaka na bolje, u Rijeci su izgubili –13.

Splićani su pred kraj napetog susreta u Bjelovaru došli do boda. Zasluženo, jer su znali iskoristiti pad koncentracije domaćina, koji su s +3 stigli u egal zbog vlastitih pogrešaka.

Riječani se u susretu s Goricom nisu morali previše truditi, pošto je posljednjeplasirani sastav lige daleko od opasnog. Ipak su ozbiljnim pristupom igrači Zameta spriječili mlade Velikogoričane da se razigraju, te su do isteka prvih 30 minuta imali nedostižnih +10.

Vezane vijesti

Jedan je pogodak više bio dovoljan Dubravi da upiše oba boda, premda je tijekom utakmice rezultat mogao otići na bilo koju stranu. Dubrava je započela dobro, da bi u posljednjih desetak minuta vlastitim greškama dala priliku gostima. Kutinjani prelaze u vodstvo i drže ga i u drugom dijelu, no splet okolnosti ipak favorizira domaćine, koji napokon ubacuju gol više.

I u Karlovcu su slavili domaći, a utakmica je bila nepetija no što to rezultat pokazuje. Domaći su sredinom drugog dijela imali 20:14, no Metkovćani se ne planiraju predati tako lako, te u svega par minuta smanjuju na –1.

Siščani su u nastavak prvenstva krenuli "punim gasom", što je dokazala i utakmica protiv Osijeka. Finalnih +9 odraz je snage ekipe iz Siska, koja je imala i velikih +11 kod 22:11.

Iz rezultatskog su se minusa na kraju prvog dijela, poput Dubravčana, vratili i Našičani, koji su upisali bodove protiv Poreča. U vrlo nervoznoj utakmici gosti su zasluženo odnijeli prvo poluvrijeme, sve dok ekipa Nexea nije shvatila da za pobjedu valja protivnike ozbiljnije shvatiti. Par pogodaka u nizu vrlo brzo vodi domaće na +3, vodstvo više nisu ispustili iz ruku.

Susret Croatia osiguranja i varaždinskog Varteksa odgođen je zbog utakmice Lige prvaka.