1. Hrvatska nogometna liga, 21. kolo, 01.03.2008., Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 2.500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Keškić (Vinkovci), Novoselnik (Belišće)
2:0 Šibenik
Šibenik

Hajduk - Šibenik: Hrgovićev "oproštajni ples"

Bernard Jurišić • subota, 01.03.2008.

Nakon 30 minuta uvodne stvaralačke pauze, nogometaši Hajduka su u preostalih sat vremena nadigrali i pobijedili pretjerano zatvoreni i oprezni Šibenik. Živković i Verpakovskis bili su Hajdukovi strijeci, a mogli su "bili" slaviti i puno uvjerljivije da su iskoristili neku od odličnih prigoda u drugom poluvremenu...

Ermin Zec
46'
8
Juraj Grizelj
70'
15
Ante Bulat
79'
Ivica Kalinić

Tek nešto više od 2.000 gledatelja okupilo se pogledati susjedski derbi između Hajduka i Šibenika. Očekivao se i veći broj gostujućih navijača od tek 30-ak Funcuta na jugozapadnoj tribini.

Slika 1 od 2.

Utakmicu je u 14. minuti otvorio Frane Vitaić prekrasnim udarcem "iz noge" sa 16 metara, lopta je uzdrmala gredu. Uzvraća Hrgović iz slobodnog udarca s više od 25 metara, Runje je prvi put morao ozbiljnije reagirati u 24. minuti.

Kad su već zvižduci počeli pratiti izvedbu domaćih igrača u prvoj trećini susreta, stiđe iznenadno vodstvo. Cernat ubacuje loptu iz slobodnog udarca s desnog boka, Živković je najspretniji u petercu Šibenika i sprema loptu u mrežu za 1:0.

Slika 2 od 3.

Probivanje zatvorene formacije gostujućeg trenera uzrokovalo je nervozu među Šibenikovim igračima, koji su u četiri minute zaradili tri žuta kartona zbog grubih startova. Hrgović sjajnim slobodnim udarcem u 44. minuti pogađa gredu, a netom prije posljednjeg zvižduka u prvom dijelu Hajduk povećava prednost.

Opet je Hrgović "zakuhao", ubacio loptu na drugu vratnicu, gdje ju dočekuje neometani i zaboravljeni Maris Verpakovskis i lako ubacuje glavom u praznu mrežu za 2:0.

Slika 3 od 4.

Drugi dio Hajduk otvara značajno drugačije nego prvi. Cernat u 48. minuti upošljava Čopa, koji cilja dalji kut, ali pogađa vratnicu. Uslijedilo je 10 minuta potpune dominacije splitske momčadi, no prednost se nije povećala.

Zlatko Runje jedini je razlog što su Šibenčani ostali na samo -2. Bivši Hajdukovac je dobivao bitke protiv Kalinića, Čopa i Rukavine, izlazili su Hajdukovi napadači "oči u oči" s njim, ali nisu mogli dalje od Runjinih ruku i nogu.

Slika 4 od 5.

Uzvratio je Vitaić s dva odlična udarca u 63. i 72. minuti, prvi je obranio Varvodić, drugi je odsjeo na gredi. Do kraja još vrijedi zabilježiti ozljedu Kwedija, koji je u 84. minuti pri pokušaju odbijanja lopte "škaricama" u padu slomio ruku.

Potpuno zaslužena pobjeda Hajduka na kraju, slijedi derbi u Maksimiru kojeg će "bili" dočekati bez svog današnjeg kapetana Mirka Hrgovića, koji odlazi u Japan.