Ivanković sjajan, Kiel konstantan

Petar Plevnik • nedjelja, 09.03.2008.

25. kolo Bundeslige nije donijelo nikakve promjene na vrhu poretka. Kiel je u derbiju kola na domaćem terenu svladao Gummersbach, a uspješan je uz četiri pogotka Blaženka Lackovića bio i Flensburg. Za povijesni pothvat još u utorak pobjedom od čak 27 razlike nad Wilhemshavenerom pobrinuo se HSV, a vrijedi izdvojiti i osam pogodaka Kreše Ivankovića u porazu Wetzlara od Grosswallstadta...

Srijedom pobjeda u Ligi prvaka, nedjeljom u Bundesligi, recept je to kojeg je Kiel uspješno primjenio i ovaj tjedan. Iako je Gummersbach pružio dostojan otpor, više od časnog poraza gosti u Kielu nisu mogli izvući. Još jednom sjajan je u redovima Zebri bio Nikola Karabatić sa 12 pogodaka, dok kod gostiju osam pogodaka Gunnarssona.

Uz korak Kielu je Flensburg, koji je uspješno prošao neugodno gostovanju u Lemgu. Momčad Blaženka Lackovića slavila je sa 28:24 uz četiri pogotka hrvatskog reprezentativca. Najbolji strijelac gostiju bio je Knudsen sa šest pogodaka, dok kod domaćina po pet pogodaka Lützelbergera i Hermanna.

Vezane vijesti

Vrlo zanimljivo bilo je u dvobju Nordhorna i Kronaua. Iako su domaćini na odmoru imali četiri pogotka prednosti (18:14), u nastavku susreta gosti predvođeni Mariuszom Jurasikom sa osam pogodaka rade preokret te je Nordhorn od poraza spasio pogodak Rastka Stojkovića 10 sekundi prije kraja za konačnih 29:29. Odličan susret za domaćine odigrao je Goran Šprem, koji je zajedno sa Jan Filipom sa šest pogodaka bio najbolji strijelac domaćina.

Dvoboj dvaju momčadi iz zlatne sredine, Wetzlara i Grosswallstadta, lakše od očekivanog pripao je bolje plasiranim gostima, koji su već do odmora imali sedam pogodaka prednosti (10:17), da bi u nastavku bez problema došli do konačnih 30:25. Grosswallstadt su do pobjede predvodili Hribar i Kunz sa sedam pogodaka, dok je sjajan u redovima domaćina sa osam pogodaka bio Krešo Ivanković.

Do prve pobjede od odlaska Velimira Kljaića stigao je Lübbecke, koji ja na domaćem terenu sa 38:33 bio bolji od Melsungena. Devet pogodaka u pobjedu domaćina ugradio je Hildenbrand, dok kod gostiju isti učinak Vladice Stojanovića.

Pobjedom Lübbecka i porazom u Berlinu od Füchsea fenjer je preuzeo Minden. Berlinski sastav do konačnih 32:26 stigao je ponajviše zahvaljujući 10 pogodaka Wilczynskog, dok kod gostiju najbolji Niemeyer sa šest.

Nakon nekoliko dobrih rezultata u posljednje vrijeme, Essen se domaćim porazom od Ballingena ponovno doveo u neugodnu situaciju. Gosti su već na odmoru imali velikih 18:10, da bi u nastavku lakoćom došli do konačnih 34:26. Kod domaćina najbolji Vrany sa osam pogodaka, dok kod gostiju sedam pogodaka Strobela.

Bundesliga, 25. kolo, rezultati:
Göppingen - Magdeburg 26:33, Füchse Berlin - Minden 32:26, HSV - Wilhemshavener 44:17, Lemgo - Flensburg 24:28, Wetzlar - Grosswalstadt 25:30, TUSEM Essen - Ballingen 26:34, Nordhorn - Rhein Neckar Löwen 29:29, Lübbecke - Melsungen 38:33, Kiel - Gummersbach 31:28.

14Wetzlar 34904:986-8221
15Minden 34893:1009-11618
16TUSEM Essen 34931:1058-12718
17TuS N-Lübbecke 34874:1019-14518
18Wilhelmshavener HV 34866:1047-18114