Zagreb CO - Široki PP: Špralja junak drame u Trnskom

Kristian Hohnjec • petak, 21.03.2008.

Zagreb se od regionalne lige oprostio porazom. Premda je ozlijeđenog Vladovića dobro zamijenio Morović, Mravi su propustili naplatiti 13 koševa prednosti u posljednjoj četvrtini. Veliki junak susreta bio je Šime Špralja ubacivši tricu u posljednjim sekundama za pobjedu Širokog 80:79....

U utakmicu koja nije imala natjecateljsko značenje Željko Pavličević krenuo je bez najboljeg pojedinca u dosadašnjem dijelu sezone, Jakova Vladovića. Umjesto njega na mjestu organizatora igre startao je Vedran Morović, čija adaptacija u Trnskom dosad i nije tekla planiranom brzinom.

Uvertira je pripala Anti Tomiću nakon čijih je uzastopnih koševa Zagreb poveo 19:10. Široki je, međutim, preko Željka Župića i Portorikanca Fajarda ubrzo preuzima vodstvo (24:28), da bi domaćin poluvrijeme zahvaljujući poenima Denisa Vrsaljka ipak završio u plusu (42:38).

Zagrebaši su bolje krenuli i u nastavku, posebice Simon i Babić (51:43). Sličnu prednost uspjeli su sačuvati do kraja treće četvrtine, da bi početkom četvrte imali i +13 nakon prve trice u NLB karijeri Ante Tomića (72:59).

Činilo se da je susret riješen, no Šime je Špralja imao drukčije planove, te je uz malu pomoć Fajarda vratio Široki u egal (74:73). Nakon trice Bethela momčadi su izjednačene na 77, da bi Morović s linije slobodnih bacanja vratio prednost na stranu domaćina (79:77). Bethletov novi pokušaj s distance nije precizan, ali Simon zatim gubi loptu i posljednji napad pripada Širokom. Tada se u junaka pretvorio Špralja, koji je gotovo u simforniji sa sirenom pogodio za pobjedu gostiju - 79:80.

Morović (18 koševa) i Tomić (16 poena, devet skokova, četiri dodavanja) bili su najbolji kod Zagreba. Za goste Fajardo je postigao 22 poena, Toni Dijan 18, dok je Špralja 10 od svojih 12 koševa postigao u posljednjih osam minuta. Zagreb je tako NLB ligu s poražavajućim scoreom 7-19 zaključio na 11. mjestu.

NLB liga, 26. kolo: Zagreb CO - Široki 79:80 (42:38).