1. Hrvatska nogometna liga, 25. kolo, 22.03.2008., Zadar, Stanovi, gledatelja: 400
Tomislav Višević 75'
Osijek

Zadar - Osijek: Remi najrealniji

Goran Tomičić • subota, 22.03.2008.

Zadar i Osijek su u zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Po teškom terenu prvi su poveli domaći preko Terkeša u 39. minuti, a konačnih 1:1 je u 67. minuti postavio Višević...

Ferdo Milin
77'
17
Valerio Balašković
85'
Ilija Lončarević

Dalibor Zebić je na teren izveo očekivanu postavu, a u ofanzivnoj 4-4-2 formaciji u napadu je uz Terkeša bio Mitrović. Ilija Lončarević je od prve minute dao priliku junioru Gavriću i Vlaoviću.

Slika 2 od 2.

Obje momčadi krenule su otvoreno, a prvu opasniju situaciju vidjeli smo u 12. minuti kad je Pranjić neprecizno pucao iz daljine. Mitrović je u 21. minuti opasno zaprijetio iz slobodnog udarca, no Skender je bio siguran. Minutu kasnije pokušao i Terkeš, ali nije bio precizan. Nastavila se inicijativa domaćina i u 24. minuti Terkeš je bio sam ispred Skendera, ali oklijevao je s udarcem i vratar Osijeka uspio je spasiti svoju mrežu.

Slika 3 od 3.

Nakon toga je malo pao ritam u igri obje momčadi i ništa važno nije se dogodilo do 39. minute. Bilaver je lijepo ubacio, a Terkeš je pobjegao dvojici braniča Osijeka i snažnim udarcem s desetak metara poslao loptu u mrežu. Gosti su mogli izjednačiti u 50. minuti, ali Pranjić nije bio precizan iz slobodnog udarca. Četiri minute kasnije Tomasov je uposlio Mitrovića, no Skender se opet iskazao.

Domaći su mogli povisiti i u 58. minuti, kad je Tomasov pucao s 20 metara, ali nije bilo problema za sigurnog Skendera. Osam minuta kasnije iskazao se i Subašić nakon udarca Šolića. Igrala se 67. minuta kad je Babićev ubačaj pogodio vratnicu, a odbijenu loptu je Višević snažnim udarcem poslao u mrežu.

Slika 1 od 1.

Gosti su u 77. minuti mogli i do pobjede. Šolić je izravno iz kornera pokušao zaprijetiti Subašiću, a odbijena lopta je stigla do Viševića, čiji udarac odlazi kraj gola. Minutu kasnije je na drugoj strani Tomasov bio neprecizan. U 85. minuti Babić je dobro izveo slobodan udarac, ali živi zid je otklonio opasnost. Skender je u posljednjoj minuti zaustavio novi pokušaj Tomasova.