Jolly JBS Šibenik - Medveščak: Žestok otpor Zagrepčanki

Ivana Jurica • utorak, 25.03.2008.

Puno veći otpor nego prije mjesec ipo dana pružile su košarkašice Medveščaka na Baldekinu. Tada je Jolly bio bolji s 27 koševa razlike, no, u novoj utakmici, neposredno nakon osvajanja trofeja WABA lige, Šibenčanke su s puno muke, rezultatom 80:70 pobijedile ekipu Viktora Kovača...

Prva četvrtina nije naslućivala kako će se utakmica dalje razvijati, odnosno da će Zagrepčanke opasno prijetiti umornim domaćim košarkašicama. Prvo vodstvo gostujuće košarkašice ostvarile su u drugoj minute utakmice nakon trice Dee Klein-Šumanovac. Jolliete su vrlo brzo vodstvo uzele pod svoju kontrolu. Koševima Jurić i Guneve stigle su do 15:8, a plus sedam imale su i na kraju prve četvrtine (23:16).

Pravi je potez gostujući trener napravio u drugoj četvrtini uvođenjem Ane Semren umjesto Ive Badanjak. Upravo ona bila je glavni pokretač i strijelac svoje momčadi. Serijom 6:0 smanjila je domaću prednost na samo četiri koša (26:22), da bi u 14. minuti izjednačila rezultat na 29:29. Tri minute poslije, poslije koša Klein-Šumanovac, Medveščak dolazi do vodstva od 33:32. Izjednačeno je bilo sve do odlaska na odmor. Sa zvukom sirene tricu je pogodila Silva Šeda pa su gošće s pola koša prednosti otišle u svlačionicu(44:45).

Na početku treće četvrtine nastavilo se s igrom koš za koš. No, samo za kratko jer su Šibenčanke s dvije trice (Jelavić, Lokas) u 27. minuti stigle do sedam razlike (58:51). Mazić i Semren smanjile su prednost domaćih košarkašica na četiri poena uoči posljednjih deset minuta (59:55).

Serijom 7:0 jolliete otvaraju posljednju četvrtinu, pa u 32. minuti imaju +11 (66:55). No, gošće se ne predaju, Čunčić pogađa tricu, nakon nje i Klein-Šumanovac za dva i Medveščak je na minus pet (66:61). Nove dvije šibenske trice (Jurčević, Jelavić) tri minute prije kraja konačno su presudile pitanje pobjednika. Jolly je poveo s 75:61. Do kraja utakmice Zagrepčanke su uspjele smanjiti prednost jollieta, završilo je s plus devet (80:70) u korist igračica Stipe Bralića.

Najefikasnija u redovima domaćih bila je Anđa Jelavić s 25 koševa i osam asistencija, dok su po 11 koševa dodale Guneva i Ivanković. Zagrepčanke je nosio trojac Mazić (21 koš, 11 skokova), Semren (20 koševa) i Klein-Šumanovac (17 koševa, 14 asistencija i osam skokova).