Jolly JBS Šibenik-Gospić CO: Ništa nova na Baldekinu

Ivana Jurica • petak, 04.04.2008.

Na Baldekinu u utakmicama šibenskih košarkašica, rekli bismo, ništa nova. I sedmi put ove sezone najveće rivalke iz Gospića doživjele su poraz od kvalitetnijih jollieta. Ovog puta rezultatom 74:57. Odlučujuća je bila druga četvrtina u kojoj su Šibenčanke serijom trica ostvarile prednost, koju su sigurno držale do kraja utakmice …

Gospićanke su bolje ušle u utakmicu, a vodile su cijelu prvu četvrtinu. Nakon trice Mirjane Tabak imale su plus pet (7:2). Domaćim košarkašicama u uvodnim minutama ništa nije polazilo za rukom, tako da su u uvodnih sedam minuta postigli samo četiri koša. Morao je zato reagirati trener Bralić, pa su nakon time-outa Šibenčanke zaigrale bolje. Ivanković je s dva realizirana slobodna bacanja postavila konačan rezultat prve četvrtine (11:15).

Slika 1 od 2.

U drugoj četvrtini furiozna serija jollieta koje od minus četiri stižu do dvoznamenkaste prednosti. U 13. minuti nakon koša Tihane Jurić domaće su košarkašice prvi put povele (18:17). Uslijedila je serija od tri uzastopne trice (Ivanković, Jurčević, Jelavić) i samo tri minute poslije Jolly je na plus deset (29:19). Nove dvije trice (Jurić, Lokas) do kraja četvrtine dovela su domaće košarkašice i do +16 (40:24), ali je Mandir također pogodila tricu pa se u svlačionice otišlo rezultatom 40:27.

Nakon odmora nije se mnogo toga promijenilo. Igru Šibenčanki odlično je vodila kao i uvijek raspoložena Anđa Jelavić. Prednost je bila dvoznamenkasta, a jedini put kad je Gospić priprijetio zbio se u 25. minuti kada su nakon trice Elene Yolovske došli do minus osam (47:39). Tada Jelavić ponovno stvari uzima u svoje ruke. Prvo pogađa tricu, zatim i za dva i Jolly je ponovno na +13 (52:39). Šest uzastopnih koševa za Gospić ubacuje Mandir, a Neda Lokas novom tricom, tri sekunde prije isteka četvrtine, postavlja 61:45 uoči posljednjih deset minuta.

Više od tri minute jolliete su bile bez koša u posljednjoj četvrtini, ali Gospićanke to nisu znale kazniti i smanjiti razliku. Štoviše, u 35. minuti domaće su košarkašice imale i 21 koš prednosti (69:48) nakon trice Ivane Jurčević. Tricama su odgovorile i Gospićanke Englert i Raguž, ali i jollieta Ivanković za 72:51. Na kraju, završilo je rezultatom 74:57.

Ponovno je sjajna bila Anđa Jelavić s double-double učinkom, 20 koševa i deset asistencija. Ivanković je dodala 19 koševa (i devet skokova), a Lokas je ubacila 13. Kod Gospića najviše je ubacila Marina Mazić (18 koševa), dok je Sandra Mandir dodala 11.

Kažimo i to da je prije početka utakmice minutom šutnje odana počast tragično preminulom nogometašu Zadra Hrvoju Ćustiću.