Svjetlost - Zagreb: Rutinska pobjeda Mrava

Kristian Hohnjec • četvrtak, 10.04.2008.

Zagreb Crobenz nastavio je seriju gostujućih pobjeda u Ligi za prvaka. Treći trijumf stigao je u Slavonskom Brodu, gdje su očekivano nadigrali domaću Svjetlost sa 75:69. Ante Tomić zabilježio je još jedan double-double, dok je već po običaju glavni košgeter Brođana bio Ivan Mimica...

Nakon izjednačenog početka, Zagreb se uspio odvojiti u završnici prve četvrtine. Tricom Marija Dundovića poveli su 24:16. U drugoj četvrtini raspoloženima Vladoviću i Dundoviću s klupe se priključio Vrsaljko, pa su Zagrebaši u jednom trenutku otišli na +16 (21:37). Svjetlost je do poluvremena preko Mimice smanjila na prihvatljivijih 30:42.

Početnom nastavka Brođani su preko Veljka Budimira uspjeli smanjiti na -8 (34:42), međutim, tricama Simona i dobrom igrom Tomića Mravi na kraju treće četvrtine kontroliraju rezultat (45:60).

U samoj finišu, kao i protiv Dubrave, Pavličevićevi igrači zaigrali su opuštenije, što je domaćin znao iskoristiti. Nakon uzastopnih ubačaja Jurice Spahije rezultat je bio 69:73, međutim, vremena za preokret više nije bilo. Vedran Morović ubacio je slobodna bacanja i zaključio priču - 69:75.

Ivan Mimica s 22 poena predvodio je Svjetlost, dok je Spahija ubacio 10 uz osam uhvaćenih lopti. Najviše kod Zagreba ubacio je Kruno Simon (16 koševa, sedam skokova, pet dodavanja), Tomić (11 skokova) i Dundović postigli su po 15 poena, dok je odličnu rolu s klupe pružio Denis Vrsaljko (12 koševa, 12 skokova).

Liga za prvaka, 4. kolo: Svjetlost - Zagreb Crobenz 69:75.