1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 16.04.2008, 16:30 h, Vinkovci, HNK Cibalia, gledatelja: 1.000
Suci: Nikola Petir (Kašina), Zdenko Mergeduš (Nova Gradiška), Mladen Lončar (Virovitica)

Petar Plevnik • srijeda, 16.04.2008.

Zahvaljujući sjajnom pogotku Marija Lučića iz slobodnog udarca, nogometaši Varteksa u Vinkovcima su upisali minimalnu, ali zlata vrijednu pobjedu protiv Cibalije, kojoj nakon novog susreta predstoji grčevita borba za izbjegavanje kvalifikacija za ostanak u ligi...

Ivan Žgela
34'
20
Ivan Grgić
62'
22
Luka Kujundžija
62'
Matija Smrekar
70'
2
Zoran Ivančić
87'
Dražen Besek

Ni gostovanje izravnog konkurenta Varteksa, ni lijep sunčan dan u Vinkovcima, a ni besplatan ulaz na istočnu tribinu vinkovačkog stadiona, nisu uspjeli privući više od 1000 najzagriženijih domaćih navijača.

Iako je susret imao velik značaj za obje momčadi, posebice za domaćine, koji su u današnji susret ušli sa samo jednim osvojenim bodom u posljednih pet utakmica, začuđujuće je slab ritam bio s obje strane. Nešto agilniji su ipak bili domaćini, no na prvu ozbiljniju prijetnu čekalo se do 20. minute, kada Dodik zamalo kasno nakon ubačaja Malčića.

U 27. minuti uslijedila je najbolja prigoda Cibalije u prvom dijelu. Radas je s desne strane ubacio na peterac za Dodika, Lučić nakratko odbio do Bagarića, no "desetka" domaćina sa 10-ak metara puca snažno iznad gola.

Prilično rezerzvirani Varaždinci prvi su udarac na vrata domaćina uputili tek u 28. minuti, kada iz slobodnog udarca sa preko 30 metara pokušava Lučić, no Burcsa bez problema brani, da bi u 40. minuti s nešto manje udaljenosti Lučićev udarac pogodio nekog u živom zidu te je Burcsa sjajnom intervencijom morao vaditi loptu ispod same grede.

Posljednju prigodu domaćina prije odlaska na odmor vidjeli smo u 38. minuti, kada Bagarić odličnom loptom u prigodu izbacuje Malčića, no najubojiti napadač Vinkovčana iz teške situacije puca ravno u Mađarića.

Početak drugog dijela donio je gotovo identičnu sliku kao i u prvih 45 minuta - slab ritam i stidljivi pokušaji obje momčadi da ugroze protivničkog vratara. Tako je bilo sve do 59. minute kada stvari u svoje ruke ili bolje rečeno noge uzima Mario Lučić. Fantastičnim udarcem sa oko 25 metara branič gostiju prebacuje živi zid i lopta odsjeda u gornjem lijevom kutu Burcsina gola za 0:1.

Pogodak Lučića dodatno je otežao pokušaje domaćina da stvore neku ozbiljniju situacije pred vratima Mađarića, a najbolju prigodu da spase barem bod Vinkovčani su imali u 76. minuti; Malčić je s desne strane ubacio na prvu vratnicu, Dodikov udarac pogađa vratnicu, da bi u nastavku pokušaj Kujundžije završio u gostujućem bloku.

Tako su Varaždinci, unatoč činjenici da iz igre nisu stvorili ozbiljniju prigodu, došli do važna tri boda, koja im omogućavaju puno lagodniju završnicu prvenstva. S druge strane, iako joj predstoje domaći ogledi s Interom i Šibenikom i Međimurjem, Cibalia se dovela u vrlo neugodnu situaciju i biti će zanimljivo pratiti zbivanja u vinkovačkom taboru uoči subotnjeg gostovanja na Poljudu.