1. Hrvatska nogometna liga, 29. kolo, 16.04.2008, 16:30 h, Šibenik, Šubićevac, gledatelja: 2000
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), V. Crnolatac (Petrinja) i I. Modrić (Zagreb)
Šibenik
Šibenik
0:0 Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

Šibenik - Inter: Šarlija spašavao Zaprešićane

Ivana Jurica • srijeda, 16.04.2008.

Gostujući vratar Marko Šarlija najzaslužniji je što njegova momčad sa Šubićevca nosi vrlo vrijedan bod. Gosti su ostvarili ono što su i željeli, otkinuli su bod izravnom konkurentu na domaćem terenu. Dok Šibenčani imaju za čime žaliti, niti u trećoj uzastopnoj utakmica na domaćem terenu nisu postigli gol pa nisu ni mogli do sva tri boda čime su sami sebe doveli u tešku situaciju …

Krunoslav Jambrušić
51'
16
Joao da Silva Gabriel
67'
7
Ivan Bulat
81'
Tomislav Jonjić
39'
19
Dario Krišto
61'
2
Tomislav Ceraj
83'
Milivoj Bračun

Niti jedan niti drugi trener od početka nisu krenuli s najavljenim sastavom. Kalinić je iznenadio izostavljanjem Ivana Bulata (ostavio ga je na klupi), dok je Bračun u posljednji trenutak umjesto Jonjića i Krište u igru poslao Nesvadbu i Cavrića.

Od prve su minute Šibenčani odlučno krenuli prema golu Šarlije. Tako je Vitaić u petoj minuti po prvi put zaprijetio iz slobodnog udarca, ali otišlo je pored gola. U 12. minuti prva opasna situacija pred šibenskim golom u prvom poluvremenu. Nakon slobodnog udarca Sivonjić je ostao sam na desnoj strani, ali njegov je udarac Slavica obranio poslavši loptu u korner nakon kojeg je Nesvadba bio u odličnoj prilici, no, nije uspio pogoditi okvir gola.

Samo minutu poslije dobra prilika za domaće. Zec je stigao sve do peterca gostiju, a onda je na drugoj strani tražio suigrače, ali Šarlija je pokupio loptu. Najviše problema gostujućem vrataru zadavao je Frane Vitaić čiji su dalekometnu udarci bili vrlo opasni. No, niti u 34. minuti njegov udarac nije odsjeo na pravom mjestu. Dvije minute prije odlaska na odmor Inter je imao još jednu dobru priliku, no, na centaršut Cavrića zakasnila su trojica gostujućih igrača.

Šibenik je u prvom dijelu imao terensku inicijativu, dok su se gosti orijentirali na čuvanje svog gola s tek povremenim akcijama prema naprijed. Valja kazati da je domaći trener od početka utakmice krenuo s opreznom varijantom, pa su gledatelji već u prvom dijelu tražili da u igru uvede i još ponekog napadača.

Učinio je to Kalinić u 51. minuti kada je uveo Jambrušića što je rezultiralo još većom agresijom i napadima prema golu gostiju. U 53. minuti Vitaić je još jednom prijetio Šarliji. Odlično je izveo slobodan udarac s 19 metara s desne strane, ali je gostujući vratar vršcima prstiju loptu izvadio iz svog desnog gornjeg kuta. I u 71. minuti Šarlija je još jednom izašao kao pobjednik iz dvoboja s Vitaićem.

U nastavku su gosti još više zatvorili prilaze svom golu. Jedinu priliku stvorili su u 73. minuti kad su Sivonjić i Kukec odigrali dupli pas, Kukec je izašao sam pred Slavicu, no, šibenski je vratar uz pomoć Raiča otklonio opasnost. Kako su minute prolazile, domaći je trener u igru uveo i Gabriela i I. Bulata, ali niti to nije donijelo veće pomake.

Najveću priliku Šibenčani su propustili 13 minuta prije kraja. Kulušić je centrirao s desne strane, no, Ermin Zec s tri-četiri metra nije uspio loptu ugurati u mrežu. Bacili su Šibenčani sve karte na napad, no, do kraja utakmice tek je Milanović u 85. minuti uputio udarac u okvir gola, ali opet je Šarlija bio na mjestu.

U sudačkoj nadoknadi jedan je gostujući igrač igrao rukom u svom kaznenom prostoru, domaćini su tražili najstrožu kaznu, no, sudac Svilokos prije toga svirao je prekršaj u napadu. Završilo je tako 0:0 čime puno zadovoljniji mogu biti gosti koji su svoj cilj, ostati neporažen, i ostvarili.

Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola u kojima će i jedni i drugi tražiti svoju priliku, odnosno kako izbjeći 11 mjesto koje vodi u neizvjesnost kvalifikacija.