Zadar – Šibenik: Zadrani ostaju stopostotni

Sanja Čalić • subota, 19.04.2008.

Unatoč tome što je mlada šibenska momčad ponovno prilično namučila Zadrane, momčad Ace Petrovića nastavila je, uoči nastupa na Final Fouru NLB lige, svoj niz nepobjedivosti u prvenstvu ne ispuštajući prvu poziciju iz ruku…

U vrlo izjednačenoj prvoj dionici, u kojoj je Šibenik pružao i najveći otpor svojim domaćinima, Zadrani su put do koševa pronalazili ponajprije preko centarske linije u kojoj su Gečevski i Macura odigrali vrlo dobre role. Domaći su se ipak, pred kraj dionice, nakon nekoliko izgubljenih lopti i promašaja Šibenčana, počeli rezultatski odvajati, a tricom Brewera u devetoj minuti stvorili su prednost od devet poena koju su zadržali do kraja četvrtine (30:21).

Zadrani su u drugoj dionici imali prilike stvoriti i veću razliku, no neefikasnost u napadu rezultirala je topljenjem njihova vodstva što je omogućilo Šibeniku da napravi seriju 8:2 i približi se na svega četiri poena razlike u 14. minuti. Petrovićeva se momčad ipak, nakon minute odmora, malo pribrala, te je ponovno preko centara, ovog puta Lalića i Štimca prešla u veće vodstvo (46:35), no Šibenik im ipak nije dopustio da dalje od toga odmaknu (46:40).

Iako su u drugo poluvrijeme Zadrani ušli mnogo agresivnije te tricama Stallwortha napravili razliku od 14 poena na samom početku, padom učinkovitosti u napadu, kojeg šibenska momčad nije iskoristila u punoj mjeri, domaći su si sami počeli komplicirati daljnji tijek susreta. Čak šest minuta Zadar je odigrao s tek jednim postignutim košem, no Šibenčani su se poenima svog najboljeg pojedinca Drezge uspjeli primaknuti na tek devet poena razlike (62:53).

Sjajan otpor šibenske momčadi koja je prilično pritisnula Zadrane u završnici nastavljen je i u posljednjoj dionici kada i Zadrova obrana nije bila na uobičajenoj razini, a iako su Šibenčani opasno zaprijetili došavši na svega dva poena razlike (65:63), iskusniji su se Zadrani poenima Johnsona i Gečevskog pobrinuli da do iznenađenja ne dođe (83:73).

U dvoboju koji je bio popraćen navijačkim nadmetanjem Tornada i Funcuta, najraspoloženiji igrači u zadarskim redovima bili su Stallworth (20 poena, tri skoka) i Brewer (17 poena, pet skokova, pet asistencija), dok je Šibenčane predvodio Drezga s 23 poena i četiri skoka. Zadrani ovom pobjedom i dalje čvrsto drže prvu poziciju sa dosad stopostotnim učinkom u sedam odigranih susreta, a Šibenik je s dvije ostvarene pobjede zauzeo šesto mjesto.

A – 1 Liga za prvaka, sedmo kolo: Zadar – Šibenik 83:73